Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef!

Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef!

Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura i Dyrektor Domu Narodowego Monika Sikora-Monkiewicz w swoich oświadczeniach dotyczących afery sms-owej informowali o milionowych dotacjach pozyskanych na rozwój Domu Narodowego. Informacje te miały być przeciwwagą do zarzutów związanych z wysyłaniem smsów premium wysyłanych z telefonów służbowych COK.

Cytat Dyrektor MSM: „Uważam, iż tematem zdecydowanie ciekawszym dla Państwa i godnym medialnego upublicznienia jest chociażby ilość środków finansowych, jakie pozyskujemy dla rozwoju naszej instytucji, które można liczyć w milionach”.Cytat Burmistrza RM: „Nie chcemy też zapominać o milionach złotych, pozyskiwanych przez Dyrektor Sikorę Monkiewicz na realizację wielu projektów. Uczciwa ocena wymaga widzenia dobrych i złych zjawisk towarzyszących naszemu życiu”.

Panie Burmistrzu, Pani Dyrektor. Mam wrażenie, że to był niezły blef. Mówię więc: „Sprawdzam!”. Chciałbym dowiedzieć się z jakich projektów udało się pozyskać miliony na rozwój Domu Narodowego?

Największy projekt, którego polskim PARTENEREM był Dom Narodowy, dotyczył remontu Domu Narodowego, Teatru w Czeskim Cieszynie i Domu Dzieci i Młodzieży w Czeskim Cieszynie. Projekt powstał w Czeskim Cieszynie.

144 000 złotych z ministerialnego projektu „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury” (projekt pt. „Remont i wyposażenie sali widowiskowej w COK “DOM NARODOWY” w Cieszynie”), zostało pozyskanych przez firmę zewnętrzną podobną do Delta Partners.

Środki z projektu „Kulturalny Most Cieszyna” zostały pozyskane przez Teatr w Czeskim Cieszynie. Dom Narodowy był w tym projekcie wyłącznie PARTENERM.

Środki na XI i XII „Wakacyjne Kadry” udało się pozyskać dopiero po odwołaniu. W tym przypadku nawięcej do powiedzenia miał Urząd Miasta (przez wiele edycji impreza organizowana była przez wydział kultury UM w Cieszynie).

W projekcie „Kaj indzi inakszy – u nas po naszymu”, COK „Dom Narodowy”, był PARTNEREM dla KaSS „Střelnice”.

REKLAMA Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef! REKLAMA Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef! Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef!

Kolejny projekt, to „Zjednoczone kultury Cieszyna”. Również i w tym wypadku „Dom Narodowy był jedynie PARTNEREM dla KaSS „Střelnice”.

COK „Dom Narodowy”, lub jak kto w woli Dyrektor Monika Sikora-Monkiewicz, w latach 2016-2018, starała się pozyskać miliony z projektów:

  • z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Promocja czytelnictwa”, projekt pt. „Romans Prowincjonalny – 1. Cieszyński Festiwal Literacki.” Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN „Dziedzictwo kulturowe – Kultura ludowa i tradycyjna”, projekt pt. „Żywe źródła kultury ludowej Ziemi Cieszyńskiej”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN „Sztuki wizualne”, projekt pt. „5 edycja międzynarodowych rezydencji artystycznych „Incydenty 2017”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN„Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”, projekt pt. „Międzynarodowy Festiwal Tańca Dance Cieszyn 2017”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN – „Edukacja kulturalna”, projekt pt. „Wytwórnia Talentów”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN „Kultura ludowa i tradycyjna”, projekt pt. „Cieszyńskie Święto Ognia – festiwal tradycji ognia, szkła i ceramiki”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN „Dziedzictwo kulturowe – Kultura ludowa i tradycyjna”, projekt pt. „TU STELA”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury”, projekt pt. „Plenery “Domu Narodowego”, Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu MKiDN „Kultura Dostępna”, projekt pt. „Halo, tu kultura”. Przyznana dotacja: 0.00 zł,
  • z programu Interreg VA, projekt pt. „Święto ognia”. Projekt zatwierdzono jako rezerwowy (Dom Narodowy był partnerem KaSS „Střelnice”).

Brawa? Jedynie za wytrwałość. Amerykański pisarz Ambrose Bierce powiedział kiedyś: „Największy upadek, jakiego może doznać człowiek, jest wynikiem potknięcia o swój własny blef”. Czy znów miał rację?

Zagłosuj!

42 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 62

Fajne: 49

Procent fajnych głosów: 79.032258%

Słabe: 13

Procent słabych głosów: 20.967742%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef!
REKLAMA Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef!
REKLAMA Miliony złotych pozyskane przez Dyrektor Domu Narodowego? Blef!

Jeden komentarz

Odpowiedz

Dodaj komentarz