SMS-owy przekręt w Cieszynie?

SMS-owy przekręt w Cieszynie?

Głosowała na siebie wysyłając smsy premium ze służbowego telefonu. I to nie jeden, czy dwa … a prawie 700 głosów zostało oddanych z numerów należących do COK Dom Narodowy w Cieszynie. Głosy oddano na pochodząca z Ustki dyrektorkę Cieszyńskiego Ośrodka Kultury – Panią Monikę Sikorę-Monkiewicz, która to postanowiła spróbować swoich sił w zorganizowanym przez Dziennik Zachodni plebiscycie na osobowość roku. Dyrektorka COK tym niechlubnym sposobem wygrała w głosowaniu i zgarnęła laury. 

Tymczasem jednak, gdyby nie smsy wysłane za publiczne pieniądze, tytuł Osobowości Roku w powiecie cieszyńskim powinien należeć do  Jolanty Dygoś, która od wielu lat jest szefową międzynarodowej sławy festiwalu “Kino Na Granicy”.

SMS-owy przekręt w Cieszynie?
Źródło http://DziennikZachodni.pl

W Cieszyńskim Domu Narodowym, który pełni funkcję Miejskiego Ośrodka Kultury aktualnie trwa remont. Jest on możliwy dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych oraz ministerialnym. Remont ma zostać ukończony na hucznie (i kosztownie) obchodzone październikiem w Cieszynie uroczystości 100-lecia niepodległości.

W tym czasie swoje obowiązki statutowe COK realizowane były w pomieszczeniach Browaru Zamkowego. Początek prac w budynku Domu Narodowego zbiegł się z ogłoszeniem wyników SMS-owego konkursu na osobistość kultury powiatu cieszyńskiego. Plebiscyt o którym mowa trwał prawie miesiąc – od 5.01.2018 r. do 31.01.2018 r.

Głosowanie w Dzienniku Zachodnim odbywało się za pomocą specjalnych SMS-ów o podwyższonej opłacie, tzw. SMS-Premium. Kod z wybranym kandydatem można było wysłać poprzez uzyskanie dostępu do e-wydania numeru jednego z dzienników organizatora plebiscytu.Jak informują wróble z dachu Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, Dom Narodowy zakupił właśnie w trakcie głosowania niespełna 700 numerów e-wydania czasopisma. Większość głosów z COK została wysłana z dwóch służbowych telefonów  kończących się numerami 353 i 354.

No a potem można już było celebrować wielką wygraną pani dyrektor, Moniki Sikory-Monkiewicz, w konkursie. Wygraną, która sfinansowana została z pieniędzy podatników. Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się pod adresem: LINK

Pozostaje pytanie, czy w świetle tych informacji Pani Monika Monkiewicz zrzeknie się niesłusznie przyznanego tytułu i odda do kasy miasta pieniądze wydane na wysłane w trakcie głosowania smsy premium???

___________________
Komentarz Redakcji:

Mając na względzie zasady rzetelnego dziennikarstwa postanowiliśmy w zeszłym tygodniu zapytać o komentarz Panią dyrektor COK. Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnego oświadczenia w opisywanej sprawie. Nie przedstawiono nam również bilingów z okresu głosowania – o przedstawienie których poprosiliśmy, aby zdementować (lub potwierdzić) informacje w materiale opublikowanym na łamach naszego portalu. Z uwagi na duży rozgłos jaki towarzyszy sprawie, dane personalne osoby, która jest autorem artykułu pozostają do wiadomości redakcji.

___________________
Aktualizacja:

Wczoraj (24.07) po godz. 21 na adres naszej redakcji przyszło oświadczenie, którego treść zamieszczamy poniżej:SMS-owy przekręt w Cieszynie?

Zagłosuj!

49 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 93

Fajne: 68

Procent fajnych głosów: 73.118280%

Słabe: 25

Procent słabych głosów: 26.881720%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz