Komisja Rewizyjna sprawdzi COK “Dom Narodowy” w Cieszynie

Komisja Rewizyjna sprawdzi COK “Dom Narodowy” w Cieszynie

W ubiegłym tygodniu na sesji Rady Miejskiej (30.08.2018) klub radnych Cieszyński Ruch Społeczny skierował pod obrady projekt uchwały w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej kontroli w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy”. Radnych zaniepokoiły doniesienia medialne na temat użytkowania telefonów służbowych w Cieszyńskim Ośrodku Kultury, które ujrzały światło dzienne w drugiej połowie lipca.

Nie były to jedyne niepokojące wieści. Pojawiły się bowiem też inne wątpliwości – w zakresie zachowania konkurencyjności wyboru ofert podmiotów gospodarczych, które świadczą usługi na rzecz COK-u.

W trosce o wspólne dobro przewodnicząca Rady Miasta zwróciła się również do Burmistrza o oficjalne i jak najszybsze wyjaśnienie sprawy użytkowania telefonów komórkowych w COK. Rada Miasta nie ma wpływu na politykę personalną prowadzoną przez burmistrza Ryszarda Macurę, ale może, poprzez zlecenie kontroli Komisji Rewizyjnej, sprawdzić finansowy i organizacyjny aspekt sprawy. W jej skład wchodzi sześciu radnych reprezentujących wszystkie kluby działające w radzie.

Komisja ma dokonać analizy sposobu wykorzystania środków finansowych otrzymywanych z budżetu gminy Cieszyn, weryfikacji  gospodarności w zakresie dysponowania środkami publicznymi oraz sposób doboru podmiotów świadczących usługi na rzecz COK-u. Kontrola zostanie przeprowadzona do dnia 21 września bieżącego roku. Jej wyniki zostaną przedstawione na kolejnym posiedzeniu Rady Miejskiej.

Zagłosuj!

24 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 28

Fajne: 23

Procent fajnych głosów: 82.142857%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 17.857143%

Jeden komentarz

Odpowiedz

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz