Znaczenie jodu, miedzi i selenu dla zdrowia tarczycy i metabolizmu

Znaczenie jodu, miedzi i selenu dla zdrowia tarczycy i metabolizmu

Tarczyca wpływa na pracę całego organizmu. Jej forma ma znaczenie dla układu nerwowego, serca, stanu kości i nie tylko. Podobnie utrzymanie dobrego metabolizmu jest ważną kwestią. Ma znaczenie dla produkcji energii. Jod, miedź i selen to minerały, których nie może zabraknąć w Twojej diecie, jeśli chcesz zadbać o tarczycę i metabolizm.

Rola jodu w diecie

Braki jodu w diecie mogą doprowadzić do niedoczynności tarczycy. Pierwiastek ten przyspiesza także metabolizm. Jeśli w Twoim codziennym jadłospisie nie będzie brakować jodu, zauważysz pozytywne efekty jak na przykład lepsza zdolność uczenia się, poprawa koncentracji, czy też większy poziom energii. Aby o to zadbać, spożywaj produkty takie jak ryby, skorupiaki, mleko, jaja. W przypadku niedoboru jodu warto sięgnąć po naturalne suplementy diety: https://biodly.pl/jod. Aby sprawdzić, czy są Ci potrzebne, wykonaj odpowiednie badania. Uważnie obserwuj także swój organizm, aby zareagować, jeśli wystąpią niepokojące objawy.

Rola miedzi w organizmie

Jeśli chodzi o ważne minerały, należy wspomnieć także o miedzi. Pierwiastek ten jest głównym składnikiem hormonu tarczycy regulującego metabolizm organizmu. Zadbaj o odpowiednią ilość miedzi w diecie, a będziesz mieć więcej energii, ograniczysz ryzyko wystąpienia problemów z trawieniem związanych z niedoborem, ochronisz się przed niedokrwistością. Jeśli w Twojej diecie brakuje produktów bogatych w miedź, zacznij spożywać więcej suchych nasion roślin strączkowych, orzechów, płatków owsianych. W przypadku niedoborów rozważ suplementację: https://biodly.pl/miedz. Twoją czujność powinny wzbudzić objawy takie jak nasilone zmęczenie, niestabilny chód, ból mięśni.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią ilość selenu w żywieniu?

Także selen ma duże znaczenie zarówno dla tarczycy, jak i metabolizmu. Jest kluczowym elementem, jeśli chodzi o wytwarzanie trójjodotyroniny, czyli hormonu tarczycy. Selen wchodzi także w skład aminokwasów budujących enzymy mające znaczenie dla przemian metabolicznych. Jeśli masz niedobór selenu objawiający się złym stanem paznokci, wypadaniem włosów, nieprzyjemnym oddechem, sięgnij po sprawdzone suplementy: https://biodly.pl/selen. Wzbogać także swoją dietę w produkty zawierające ten pierwiastek, a więc łosoś, indyk, jaja.

W ofercie https://biodly.pl/ dostępne są także inne suplementy zawierające niezbędne dla organizmu witaminy i minerały. W opisie każdego produktu znajdziesz informacje na temat tego, jak wspomaga funkcjonowanie organizmu.

Artykuł sponsorowany

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz