PRZYSZLI MUNDUROWI Z WIZYTĄ U CIESZYŃSKICH POLICJANTÓW

PRZYSZLI MUNDUROWI Z WIZYTĄ U CIESZYŃSKICH POLICJANTÓW

Uczniowie klasy mundurowej ze Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie mieli okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Cieszynie, gdzie zapoznawali się z różnymi aspektami pracy policjantów. Podczas wizyty młodzież miała możliwość obserwować pracę technika kryminalistyki, zapoznać się z wyposażeniem radiowozów oraz zgłębić tajniki pracy prewencyjnej. Przyszli mundurowi również dowiedzieli się, jak przebiega proces rekrutacji do Policji oraz gdzie można uzyskać wszelkie potrzebne informacje na ten temat. Regularne spotkania policjantów z uczniami szkół średnich mają na celu edukację młodzieży w zakresie bezpieczeństwa.

Spotkanie, które odbyło się w środę, 13 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie, zostało poprowadzone przez profilaktyka z cieszyńskiej komendy – aspiranta Sebastiana Marko. Podczas spotkania komisarz Piotr Jakubiec, ekspert z Zespołu Kadr i Szkolenia, przybliżył uczniom proces rekrutacji do Policji, zachęcając ich jednocześnie do rozważenia kariery w służbach mundurowych.

Podczas prelekcji uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, który przedstawił sprzęt wykorzystywany do badania miejsca przestępstwa, w tym m.in. narzędzia do zabezpieczenia śladów linii papilarnych. Młodzi adepci służby poznawali również tajniki służby prewencyjnej oraz zaznajomili się z elementami wyposażenia indywidualnego policjantów oraz sprzętem znajdującym się w radiowozach. Uczniowie mieli także możliwość rozmowy na temat służby w Policji i uzyskania odpowiedzi na swoje pytania.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz