Nie uwierzysz, że tak będzie wyglądać centrum Cieszyna!!! Zobacz wizualizację [WIDEO]

W opinii wielu mieszkańców projekt robi duże wrażenie. Inwestycja w rewitalizację centrum miasta – z tramwajem w roli głównej – ma pokazać piękno Cieszyna, przyciągnąć turystów oraz podnieść komfort codziennego życia cieszynioków.

Zobacz wizualizacje projektu:

Pierwsze prace ruszą już od stycznia 2020 r. W ramach pierwszego etapu przeznaczonych jest 6 mln zł na przebudowę ul. Głębokiej, która stanie się deptakiem z prawdziwego zdarzenia, bez barier architektonicznych i ze zniwelowaną różnicą poziomu ulicy oraz chodnika.

Drugi planowany etap przewiduje prace na ul. Zamkowej (2,2 mln zł) oraz przebudowę strażnicy i uruchomienie punktu informacji turystycznej przy replice zabytkowego tramwaju (7,8 mln zł).

Trzeci etap to modernizacja Rynku (6,7 mln zł). Zyska on nowy, bardziej spójny wygląd. Ujednolicone zostaną ogródki piwne okolicznych restauratorów. Oprócz tego pojawią się piękne ławki, zieleń w donicach i różne inne atrakcje.

Ankieta: Czy podoba Ci się przedstawiony powyżej projekt rewitalizacji?

Czy podoba Ci się projekt rewitalizacji centrum Cieszyna?

Opublikowany przez Cieszyn i Śląsk Cieszyński: Cieszy.pl Piątek, 27 grudnia 2019

Roboty budowlane mają potrwać do końca 2021 r. Całe przedsięwzięcie, którego koszt to 24,2 mln zł ma zostać oddane do użytku w czerwcu 2022 roku.

Źródło wizualizacji: UM Cieszyn

Zagłosuj!

78 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 130

Fajne: 101

Procent fajnych głosów: 77.692308%

Słabe: 29

Procent słabych głosów: 22.307692%

Dodaj komentarz