Sztuczna inteligencja w Starostwie Powiatowym

Sztuczna inteligencja w Starostwie Powiatowym


Waldemar Śniegoń, mieszkaniec Dębowca, postanowił zorganizować nietypową wystawę, prezentującą nowatorskie podejście do sztuki i technologii. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w Starostwie Powiatowym w Cieszynie podczas spotkania wigilijnego. Źródłem inspiracji do tego projektu były dwie istotne rocznice: 50 lat istnienia Gminy Dębowiec oraz 25 lat Powiatu Cieszyńskiego.

Pan Waldemar Śniegoń jest muzykiem z wykształcenia, z zamiłowaniem do nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz narzędzi Sztucznej Inteligencji. Postanowił połączyć swoje zainteresowania w niekonwencjonalny sposób. Pomimo, iż nie posiada zdolności plastycznych, zdecydował się na stworzenie serii prac, które są czymś więcej niż tylko obrazem. 

Na wystawie, w starostwie powiatowym zobaczyć można  pary ludzi, kobietę i mężczyznę, jednakże ich wyjątkowość polega na tym, że każda para jest wykonana z rzeczy ściśle nawiązujących do nazwy lub historii z danego sołectwa, z Gminy Dębowiec. To nie tylko graficzne przedstawienie postaci – to wizualna opowieść o historii, kulturze i dziedzictwie każdego sołectwa. Przykładowo sołectwo Łączka zatytułowane jest: ‘Nierozłączni z Łączki’, a para stworzona jest w całości z kwiecistych łąk. Sołectwo Iskrzyczyn, to romantyczna, zakochana para, wykonana z samych iskier, a praca zatytułowana jest ‘Zaiskrzyło w Iskrzyczynie. Wszystkich sołectw w Gminie Dębowiec jest 7 i każde z nich przedstawione jest inaczej. 

Co jeszcze sprawia, że ta wystawa jest tak ciekawa? Otóż, pan Waldemar Śniegoń do tej pory nie był kojarzony z pracami artystycznymi tego rodzaju. Jednakże, jego zamiłowanie do technologii, zwłaszcza do Sztucznej Inteligencji, pozwoliło mu zrealizować ten, dotychczas nieosiągalny dla niego projekt. 

W ten niecodzienny sposób udowodnił, że granice pomiędzy dziedzinami sztuki, nauki i technologii mogą być nadal przełamywane i prowadzić do powstania nowych niezwykłych rzeczy. Jego prace są ciekawym połączeniem tradycji, historii i nowoczesnych rozwiązań i narzędzi, Wszystko wskazuje,  że na trwało zapiszą się w pamięci lokalnej społeczności jako wyjątkowy hołd dla Gminy Dębowiec oraz powiatu. 

Wystawę mieli okazję obejrzeć radni powiatowi, na sesji 28.12.2023 oraz mieszkańcy Gminy Dębowiec, na plenerowej imprezie Sylwestrowej w Gumnach.  

Aktualnie Waldemar Śniegoń rusza z cyklem prelekcji w poszczególnych sołectwach gminy ma temat Jakie korzyści i wyzwania ale i zagrożenia niesie ze sobą Sztuczna Inteligencja. 

Najbliższe spotkanie już 24 Stycznia o godz.17:00 w OSP w Kostkowicach.  

Prelekcja na temat Sztucznej Inteligencji!

Czym jest Sztuczna Inteligencja? Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą ten fascynujący obszar technologii? Tajniki AI , jak ta innowacyjna dziedzina wpływa na nasze codzienne życie.

Sztuczna inteligencja w Starostwie Powiatowym

Sztuczna inteligencja w Starostwie PowiatowymSztuczna inteligencja w Starostwie Powiatowym Dla Seniorów i Młodych: Bez względu na wiek, ta prelekcja jest dla każdego!

Zagłosuj!

3 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 7

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 28.571429%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 71.428571%

Dodaj komentarz