[Cieszyn] Ruszyły zdjęcia do superprodukcji “Legiony”! Są też utrudnienia dla mieszkańców.

[Cieszyn] Ruszyły zdjęcia do superprodukcji “Legiony”! Są też utrudnienia dla mieszkańców.

Cieszyn po raz kolejny stał się planem filmowym! Centrum grodu nad Olzą w zaledwie ciągu paru dni zmieniło się nie do poznania. Wszystko z powodu zdjęć do filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego który kręcony jest na terenie miasta. Film skoncentruje się na szlaku bojowym Legionów z lat 1914-1916, od wymarszu z Oleandrów do bitwy pod Kościuchnówką. W niedzielę na rynku kręcona była scena batalistyczna z Sebastianem Fabijańskim.

Cieszyn w roli Kielc. Przez ostatnie dni można było na własne oczy zobaczyć jak zmienia się miasto za sprawą niezwykłej scenografii, nawiązującej do miejsca wydarzeń 1914 roku. Od dzisiaj (14.10) do 17 października ekipa filmowa kręcić będzie sceny w centrum miasta. W związku z kręceniem scen superprodukcji „Legiony” – których planem filmowym stało się miasto Cieszyn – mieszkańcy muszą liczyć się z objazdami w okolicach Rynku. Również dla pieszych będzie on zamykany okresowo podczas nagrywania ujęć do filmu. Oprócz tego, jedna ze scen zostanie nakręcona w Cisownicy.

Poznalibyście jakie to miasto? Cieszyn, czy może… Kielce?

Jak podaje Cieszyn.pl – za informacjami producenta – Legiony to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali rzucić się do walki o odzyskanie państwowości oraz o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

Legiony to formacja wojskowa z XX wieku, która stała się zalążkiem Wojska Polskiego i miała ogromny udział w odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Dziś stanowi symbol wolności, odwagi i honoru. Produkcja jednak nie będzie miała charakteru ściśle dokumentalnego – na tle wielkiej historii rozegra się uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość. Obok postaci historycznych – taki jak Józef Piłsudski, Zbigniew Dunin-Wąsowicz – w filmie pojawią się również postaci fikcyjne.

[Cieszyn] Ruszyły zdjęcia do superprodukcji “Legiony”! Są też utrudnienia dla mieszkańców.

W filmie wystąpią między innymi Mirosław Baka (porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król”), Jan Frycz (brygadier Józef Piłsudski) i Borys Szyc (rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz). Producenci zapowiadają, że będzie to projekt filmowy o niespotykanym dotąd w naszym kraju rozmachu wizualnym, kostiumowym i scenograficznym.

Zobacz więcej zdjęć Cieszyna po metamorfozie scenografów:

Zagłosuj!

35 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 53

Fajne: 41

Procent fajnych głosów: 77.358491%

Słabe: 12

Procent słabych głosów: 22.641509%

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz