Koncert, jakiego jeszcze w Dębowcu nie było! –WYWIAD–

Koncert, jakiego jeszcze w Dębowcu nie było!      –WYWIAD–
Koncert, jakiego jeszcze w Dębowcu nie było!

Kto nie zdołał przyjść może wspomóc małą Zuzię poprzez wpłatę na:

https://www.siepomaga.pl/zuzanna-lopata

🌟 Charytatywny Koncert dla Zuzi! 🎶❤️ To był magiczny świat dźwięków i serdeczności – odbył się charytatywny koncert, jakiego jeszcze w Dębowcu nie było!

🌈✨ Kiedy? Niedziela, 14 stycznia o godzinie 16:30.

Gdzie? W pięknym Kościele św. Małgorzaty w Dębowcu.

To niezwykłe wydarzenie miało charakter charytatywny, a cały dochód był dedykowany małej Zuzi, mieszkance Dębowca, która z uśmiechem pokonuje trudności związane z rzadką chorobą – Smith Lemlie Opitz Syndrome.

🌸💖 🎶 Kolędy i Pastorałki w Wyjątkowym Wydaniu! 🎻🎤 Na scenie pojawiła się grupa zaprzyjaźnionych, utalentowanych muzyków, których serca zjednoczyła idea pomocy najbardziej potrzebującym. Ewa Hajnas, Krystian Hajnas, Aneta Janota, Wojtek Pyszny, Marek Badura, Anna Badura, Zenon Knopek, Leszek Małyjurek, Antoni Słowik, Maja Morawiec oraz Kamil Kostka – to zbiorowisko talentów gotowych rozświetlić każdą duszę pięknem dźwięków!

Kuzynki, Ewa Hajnas i Aneta Janota, obdarzone wielkim sercem i talentem, znowu połączyły swoje siły, tym razem, by pomagać małej Zuzi i jej rodzinie. 🌟❤️ 🙌 Cały Dochód na Rehabilitację! 🌈 Dzięki hojności serc zgromadzony dochód będzie wspierał rehabilitację Zuzi, pomagając jej pokonywać trudności z uśmiechem na twarzy.

——-WYWIAD——

Rozmawiam z Ewą i Anetą, to utalentowane kuzynki, które razem dorastały w Dębowcu. Na początku chciałbym abyście przybliżyli mieszkańcom naszego regionu swoje osoby i podały wasze nazwiska panieńskie, bo nie wszyscy wiedzą skąd jesteście i skąd pochodzicie?

Ewa Wawrzyczek i Aneta Lebioda Pochodzimy Dębowca, z Podlesia.

Przejdźmy teraz do pytań odnośnie samego koncertu, koncertu jakiego jeszcze w Dębowcu nigdy nie było. Wszyscy przybyli byli wręcz zachwyceni występem na tak wysokim poziomie i z tyloma instrumentalistami, a owacje na stojąco byłe tego niewątpliwie idealnym dowodem. Jak narodził się pomysł zorganizowania Charytatywnego Koncertu dla Zuzi?

Zorganizowałyśmy z dziewczynami wspólny wypad w babskim gronie, na którym jak zwykle intensywnie rozmawiałyśmy z Anetą o zbliżających się koncertach i w pewnym momencie spojrzałyśmy na Anie i jednogłośnie postanowiłyśmy, że chcemy zagrać dla Zuzi. To było totalnie spontaniczne i nie planowane. Ania bardzo się wzruszyła, była w wielkim szoku.

Dlaczego zdecydowałyście się zaangażować w pomoc dla Zuzi Łopata? Co sprawiło, że ta sprawa stała się dla Was ważna?

Odpowiedz jest prosta! Spędziłyśmy całe lata dzieciństwa we trójkę, ja Ania i Aneta. Rodzice Zuzi robią wszystko co mogą, by zapewnić córeczce wszystko czego potrzeba, by wspomóc ją w rozwoju. Nic tak bardzo nie wzrusza i buduje człowieka jak pomoc bliskiej osobie. Co było zresztą widać na koncercie podczas pierwszego utworu, nie mogłam powstrzymać łez…

Tak, to był bardzo wzruszający moment tego koncertu, a jakie były Wasze odczucia podczas Koncertu Kolęd dla Zuzi? Co było dla Was najbardziej poruszające podczas tego wyjątkowego wydarzenia?

Widok tej małej dzielnej dziewczynki, zaangażowanie wszystkich zgromadzonych ludzi, no i tyle znajomych twarzy. To było niesamowite przeżycie.

Czym dla Was jest Dębowiec i jakie wspomnienia z dzieciństwa Was do niego przywiązują?

Nasze dzieciństwo, to na szczęście było dzieciństwo pełne zabawy. Ciężko było zastać nas w domu. Po szkole nasza trójca spotykała się na ‘podlesiu’ na przystanku i organizowaliśmy co rusz inne zabawy. Dodatkowo od małego z Anetą kochałyśmy muzykę, śpiewałyśmy w zespole regionalnym, w szkolnym chórze, obie grałyśmy na pianinie. Ja również śpiewałam wiele lat w chórze kościelnym.

Czy macie jakieś przesłanie dla mieszkańców waszego Dębowca i innych osób, które wsparły Koncert dla Zuzi?

Ogromnie dziękujemy za tak liczną frekwencję! Za wsparcie i ciepłe słowa! To motywuje nas do dalszego działania.

Czy macie swoje osobiste zespoły muzyczne poza koncertem charytatywnym? Jeśli tak, to czy możecie nam coś powiedzieć o tych projektach?

Ja tworze zespół wraz z moim mężem Krystianem i naszym przyjacielem gitarzystą Markiem Badurą. Nazywamy się vEKs Band. https://www.facebook.com/vEKsBand

Aneta obecnie gra w zespole Amigo. https://www.facebook.com/zespolmuzycznyAmigo1

Gdzie w najbliższym czasie można was będzie usłyszeć.

W tym roku już niestety zakończyliśmy koncertowanie. W Listopadzie znów wszyscy się spotkamy by uruchomić nasz “Marzeny Band”, wtedy będziemy planować gdzie i dla kogo zagramy kolejne koncerty.

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiał: Waldemar Śniegoń

Koncert, jakiego jeszcze w Dębowcu nie było!      –WYWIAD–

Zagłosuj!

13 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 9

Fajne: 8

Procent fajnych głosów: 88.888889%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 11.111111%

Dodaj komentarz