Cieszyn mówi NIE budowie masztu przekaźnikowego Play. Podpisz petycję!

Operator sieci PLAY planuje budowę masztu przekaźnikowego w Cieszynie, nie bacząc na wizerunek zabytkowego miasta? Wg doniesień mediów, wieża z nadajnikami operatora ma powstać na prywatnej działce, w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej – przy lodowisku, za Wzgórzem Zamkowym. Pozwolenie na budowę wieży zostało wydane dwa lata temu przez ówczesne władze, jednak o inwestycji operatora sieci komórkowej mieszkańcy miasta usłyszeli dopiero niedawno.

Słychać głosy oburzenia, ponieważ wieża ma mieć ponad 61 metrów, a na jej szczycie ma zostać
zainstalowanych aż 12 anten. 

Pomysł umieszczenia w przestrzeni miejskiej tak wysokiego obiektu, nieopodal zabytkowego Śródmieścia (w pobliżu Wzgórza Zamkowego) nie spodobał się mieszkańcom Cieszyna. Chcą zatrzymania inwestycji i bronią historycznego widoku Wieży Piastowskiej i panoramy miasta.

Inwestycja sieci Play P4 – której celem miało być rozszerzenie zasięgu sieci nadajników operatora – okazała się dla niego wizerunkowym problemem. Zdania na temat budowy są podzielone. Cześć osób chce poprawy jakości usług, inni martwią się o zniszczenie panoramy zabytkowej części miasta i swoje zdrowie. Parę dni temu, gdy w portalach społecznościowych pojawił się mem na którym zaprezentowano maszt telekomunikacyjny w zestawieniu z Wieżą Piastowską, w sieci zawrzało.

Wizja masztu który ma pojawić się na terenie Wzgórza Zamkowego – w miejscu zaprezentowanym na ilustracji – jest przesadzona, jednak nie ma dymu bez ognia.

Operator wystąpił bowiem o pozwolenie na budowę 61,45 metrowej wieży nieopodal Wzgórza Zamkowego – przy terenie lodowiska, za Wzgórzem Zamkowym. I takową zgodę od ówczesnych władz otrzymał. Konstrukcja masztu ma powstać w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej. Wg doniesień, będzie ona wyższa od Wieży Piastowskiej i widoczna z ulicy Głębokiej, obszaru Czeskiego Cieszyna oraz Mostu Przyjaźni.

Dla wielu osób problem stanowi wizja widoku na malownicze i historyczne Wzgórze Zamkowego na tle ogromnego metalowej konstrukcji, lecz tak naprawdę nie wiadomo jak w rzeczywistości będzie on wyglądał. Inni z kolei, obawiają się szkodliwego działania technologi 5G – w której nadajniki podobno mają znaleźć się na szczycie instalacji.

Mieszkańcy w obawie o wygląd swojego miasta wystąpili z petycją przeciwko budowie.

W trosce o urok Cieszyna proszą oni o podpisy i nagłośnienie sprawy, by wspólnymi siłami zatrzymać budowę ogromnego nadajnika nieopodal historycznej siedziby władców Księstwa Cieszyńskiego.

Podpisz petycję i udostępnij znajomym: [LINK DO PETYCJI]

Wydarzenie na Facebooku:

Operator sieci PLAY uzyskał wszelkie możliwe zgody na budowę, jednak wciąż nasuwa się pytanie: jak bardzo ucierpi na tym turystyczny wizerunek zabytkowego Cieszyna ?

Zagłosuj!

13 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 47

Fajne: 27

Procent fajnych głosów: 57.446809%

Słabe: 20

Procent słabych głosów: 42.553191%

Jeden komentarz

Odpowiedz

Dodaj komentarz