[PILNE]: PKP wznawia wstrzymaną WYCINKĘ drzew w Cieszynie!

[PILNE]: PKP wznawia wstrzymaną WYCINKĘ drzew w Cieszynie!

Aktualizacja [8.07.2019]:
PKP wznowiło wycinkę na ul. Hajduka mimo wcześniejszych zapowiedzi!!!

Dzięki staraniom mieszkańców Cieszyna oraz działaniom burmistrz miasta – Gabrieli Staszkiewicz – udało się wcześniej tymczasowo wstrzymać wycinkę drzew na Czarnym Chodniku przy dworcu oraz w innych obszarach wzdłuż torowiska PKP w gminie Cieszyn. 

Jak poinformowała w komunikacie prasowym Gabriela Staszkiewicz, urzędowi miasta udało się skontaktować z osobą decyzyjną ws. trwającej na terenie całego powiatu wycinki i nakłonić spółkę do powtórnej analizy stanu drzewostanu i zweryfikowania, czy drzewa które Urząd Miasta wskazał jako niezagrażające bezpieczeństwu i istotne dla krajobrazu, faktycznie muszą być ścięte. To nie koniec walki, ponieważ wycinka nie została calkowicie zaprzestana, a jedynie wstrzymana na czas ponownej analizy, czy i w jakim zakresie będą prowadzone dalsze cięcia.

Mieszkańcy zbierają głosy poparcia.

W związku z tym organizatorzy protestu apelują o dalsze zbieranie podpisów i podpisywanie petycji ws. zaprzestania dalszej bezsensownej wycinki niezagrażających bezpieczeństwu drzew.

Podpisy pod petycją zbierane są wśród mieszkańców w tradycyjnej formie między innymi w: Bibliotece na ul. Głębokiej, sklepie Drobiazg przy Pl. Dominikańskim, Świetlicy Krytyki Politycznej przy Cieszyńskiej Wenecji, na Rynku oraz w innych punktach miasta.

Każdy może pomóc zbierać podpisy na listach poparciam Wzór petycji z listą do druku można pobrać [TUTAJ]. Po zebraniu popisów, listę z petycją należy złożyć na biurze podawczym w Urzedzie Miejskim w Cieszynie. 

Podpisz petycję online!

Apel o zaprzestanie dalszej wycinki można podpisać też przez Internet.
Link do petycji online: [TUTAJ].

Organizatorzy dziękują za dotychczasową pomoc wszystkim zaangażowanym, jednocześnie apelując o dalsze wsparcie i nie tracenie zapału przez mieszkańców miasta sprzeciwiajacych się wycinaniu drzew na taką skalę.

Zapowiadają również, że w trakcie przygotowania jest społeczna akcja nasadzeń zastępczych na terenie Cieszyna, mających choć trochę zminimalizować skutki masowej wycinki. Więcej informacji na ten temat pojawić ma się już wkrótce na fanpage Ratujmy drzewa na Śląsku Cieszyńskim.

Oświadczenie ws. wstrzymania wycinki:

Relacja wideo z protestu:

Zagłosuj!

46 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 23

Fajne: 15

Procent fajnych głosów: 65.217391%

Słabe: 8

Procent słabych głosów: 34.782609%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz