Mundurowi przypominają najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze.

Mundurowi przypominają najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze.

W miniony weekend podczas pikniku mundurowych w Wiśle, dzielnicowy przy wsparciu Wiślańskiego Centrum Kultury przypominał najmłodszym w trakcie konkursów i wspaniałej zabawy podstawowe zasady bezpieczeństwa m.in. dotyczące pomocy ofiarom wypadku czy też właściwego poruszania się po drodze.

To kolejne już spotkanie z służbami zorganizowane przez dzielnicowego z Wisły mł.asp. Bogusława Burego. Policjant wraz z ratownikami medycznymi, strażakami i policjantem ruchu drogowego przypominał i nauczał o bezpieczeństwie.

Tym razem tematem głównym była „bezpieczna droga do szkoły”. Specjalnie mundurowi przeprowadzili symulację wypadku drogowego, prezentowali zasady wzywania pomocy, działania strażaków OSP Wisła podczas wydobywania zakleszczonych osób z rozbitego samochodu.

Uzupełnieniem była oczywiście akcja ratunkowa zespołu ratowników karetki pogotowia. Nie zabrakło konkursów oraz rozmowy z policjantem ruchu drogowego, który wszystkim przedstawił  sposób bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych.

Cała zabawa i akcja profilaktyczna możliwa była dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wisła, Wiślańskiego Centrum Kultury oraz wsparciu innych służb- straży pożarnej, GOPR i zespołu karetki pogotowia.

Źródło: KPP Cieszyn

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!