Ognisko koronawirusa pojawiło się w ustrońskim sanatorium

Ognisko koronawirusa pojawiło się w ustrońskim sanatorium

Przybywa osób zakażonych koronawirusem. W powiecie cieszyńskim średnio dziennie wykonywanych jest około 200-250 testów. Jedno z ognisk koronawirusa wykryto w ustrońskim sanatorium!

W ciągu ostatniego tygodnia w regionie przybyło 17 osób z pozytywnym wynikiem Covid-19. Od początku miesiąca było ich 49. Małe ognisko na początku tygodnia pojawiło się w sanatorium w Ustroniu Zawodziu. Do Szpitala Śląskiego w Cieszynie trafiła zakażona kobieta. Nie była szczepiona. 14 osób, które miało z Nią kontakt, skierowano na testy. Pięć wyników było pozytywnych. Zakażeni przebywają w domowej izolacji. Samo sanatorium działa w rygorze sanitarnym. 

Ognisko koronawirusa pojawiło się w ustrońskim sanatorium

Od początku września na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Szpitalu Śląskim przyjmowani są chorzy na Covid-19. 21 października, jak dowiadujemy się w dyrekcji powiatowej lecznicy, hospitalizowano 14 pacjentów – jedna osoba wymagała podłączenia do respiratora. Nikt z chorych nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19. Oddział dysponuje 24 łóżkami „covidowymi”, z czego 6 ma dostęp do respiratora. 20 kolejnych łóżek zostało przygotowanych na wypadek nagłego wzrostu zachorowań.

Źródło: bedzidzka24.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz