[Aktualizacja] Debata o sytuacji Szkoły Podstawowej nr 4 i innych podstawówek w Cieszynie odwołana

[Aktualizacja] Debata o sytuacji Szkoły Podstawowej nr 4 i innych podstawówek w Cieszynie odwołana

Głos Ziemi Cieszyńskiej wraz Beskidzka Inicjatywą Lokalną startuje z cyklem debat pod hasłem “Gadał dziad do obrazu”. Pierwsza z dyskusji ma być poświęcona sytuacji w cieszyńskich szkołach podstawowych.

Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna oraz tygodnik „Głos Ziemi Cieszyńskiej” zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się 18 lutego o godzinie 17.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”.


Spotkanie ma być otwarte dla wszystkich zainteresowanych i będzie dotyczyć bardzo ważnego społecznie tematu: sytuacji Szkoły Podstawowej nr 4 i innych podstawówek w Cieszynie. Moderator – dziennikarz tygodnika „Głos Ziemi Cieszyńskiej” będzie starał się przeprowadzić merytoryczną, spokojną dyskusję, której celem jest próba pomocy wyjścia z impasu obu stronom.

Z informacji przekazanych przez dyrektora COK – Adama Cieślara – wynika, że spotkanie jest inicjatywą Głosu i Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej, a Cieszyński Ośrodek kultury COK jedynie wsparł organizatorów, udostępniając miejsce w Domu Narodowym. Jednocześnie zaznaczono, że COK nie odpowiada za stronę merytoryczną, dobór gości i tematów poszczególnych spotkań.

/AKTUALIZACJA

Po naszej publikacji informacja o debacie zniknęła ze strony Beskidzka24.pl. Redakcja Głosu Ziemi Cieszyńskiej poinformowała nas
o odwołaniu wydarzenia organizowanego przez wydawcę wraz z bielskim stowarzyszeniem Beskidzka Inicjatywa Lokalna.

Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna, organizator spotkania w dniu 18.02.2019 roku w Ośrodku Kultury „Dom…

Opublikowany przez Głos Ziemi Cieszyńskiej Piątek, 15 lutego 2019

Gazeta przyznała, że zapowiedź odwołanego wydarzenia ukarze się w jutrzejszym wydaniu w.w. lokalnego tygodnika. Jednocześnie jednak Redakcja zadeklarowała, że sprostuje tą informację za pomocą mediów elektronicznych i swoich kanałów social-media.

Wg. źródeł naszej redakcji, po internetowej burzy która w związku z debatą która miała miejsce od wczoraj w lokalnych social-mediach, dopiero dzisiaj zaproszono do udziału w debacie samorządowców oraz dyrektorów szkół z Cieszyna. Część z zaproszonych uczestników wyraziła ubolewanie, że zaproszenia rozesłano tak późno oraz opinię, że – ze względu na okres wakacji zimowych – debata w trakcie trwających ferii nie jest najlepszym z możliwych terminów.

Wg nieoficjalnych informacji ze strony władz samorządowych pojawiła się zapowiedź debaty planowanej w innym, wcześniej zapowiedzianym terminie, z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.

Źródło plakatu: Beskidzka24.pl

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 11

Fajne: 6

Procent fajnych głosów: 54.545455%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 45.454545%

Dodaj komentarz