Botox usunie zmarszczki z czoła i kurze łapki. Na czym polega zabieg?

artykuł sponsorowany

Botox usunie zmarszczki z czoła i kurze łapki. Na czym polega zabieg?

Zmarszczki mimiczne są problemem wielu kobiet. Zaliczają się do nich głównie zmarszczki na czole oraz wokół oczu, tak zwane kurze łapki. Mogą także pojawić się przy ustach jako zmarszczki palacza. Czy można pozbyć się zmarszczek mimicznych? Tak!

Aby zapomnieć o problemach z nieestetycznymi zmarszczkami pochodzenia mimicznego, najlepiej zdecydować się na fachowo wykonany zabieg medycyny estetycznej. Zastosowanie ma tutaj botox, który ze względu na swoją specyfikę pozwala na zablokowanie ruchu mięśni w głębokich warstwach skóry i wygładzenie zmarszczek.

Botox – co to jest?

Substancja określana jako botox, inaczej także botoks, toksyna botulinowa, jest toksyną produkowaną przez bakterie jadu kiełbasianego. Zaliczana jest ona do kategorii neurotoksyn, które atakują układ nerwowy. W dużych ilościach prowadzi ona wtedy do zablokowania ruchu mięśni, a tym samym może nawet wywołać zgon.

Badacze odkryli, że w małych dawkach toksyn botulinowa może być wykorzystana do miejscowego blokowania ruchów mięśni. Za jej pomocą można wtedy leczyć wiele dolegliwości mięśniowych, między innymi zeza, kurcze, spastyczność. Takie właściwości spowodowały, że botox znalazł też zastosowanie w medycynie estetycznej.

Usuwanie zmarszczek mimicznych botoksem – na czym polega?

Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych z użyciem preparatu jak botox służy do wygładzenia zmarszczek i nadania skórze młodego, zrelaksowanego wyglądu. Polega na wstrzyknięciu w tkankę mięśniową odpowiednio dobranej dawki botoksu, która pozwala wtedy na zablokowanie ruchów mięśni. W rezultacie dochodzi do usunięcia zmarszczek.

Efekt wygładzenia zmarszczek po zastosowaniu botoksu jest czasowy – zwykle skóra pozostaje gładka przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie zmarszczki zaczynają być znów zauważalne, ale zabieg można wykonać kolejny raz.

Czy botox jest bezpieczny?

Zabiegi prowadzone z użyciem botoksu charakteryzują się niskim poziomem inwazyjności, dlatego też są one uznawane za bezpieczne. Należy pamiętać o tym, że zabieg powinien być wykonany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej – nie należy korzystać z niego u osób, które nie mają właściwego przygotowania do jego prowadzenia.

Gdy chcesz zdecydować się na botox Chorzów ma gabinety, w których można wykonać procedurę pod okiem najlepszych lekarzy medycyny estetycznej w regionie.

Procedura nie powinna być prowadzona w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób z uczuleniem na botoks, przy infekcjach i uszkodzeniach skórnych oraz schorzeniach dermatologicznych w miejscu zabiegowym.

Artykuł Sponsorowany

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Dodaj komentarz