Ogólnodostępny defibrylator w Cieszynie: szkolenie dla mieszkańców w sobotę!

Ogólnodostępny defibrylator w Cieszynie: szkolenie dla mieszkańców w sobotę!

Działaj z sercem dla serca – to autorski projekt który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu na małe granty Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w Województwie Śląskim. W ramach projektu zakupiony zostanie pierwszy ogólnodostępny defibrylator AED dla Cieszyna oraz przeprowadzone zostanie pokazowe szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Ogólnodostępny defibrylator w Cieszynie: szkolenie dla mieszkańców w sobotę!

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar jego zaletą jest łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie. Zostanie na stałe umieszczony na parterze w holu COK w Cieszynie.

Jednocześnie w sobotę 8 sierpnia o godzinie 16.00 na płycie cieszyńskiego rynku odbędzie się bezpłatne, pokazowe szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Szkolenie przeprowadzone zostanie przez partnerów wydarzenia – Ochotniczą Straż Pożarną Cieszyn Bobrek oraz Państwową Straż Pożarną w Cieszynie. Partnerami wydarzenia są także Urząd Miejski w Cieszynie, Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy oraz Akademia WSB.

Więcej szczegółów w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/588230288413924/

Zapraszamy serdecznie! 

Monika Szlauer – organizator

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 5

Procent fajnych głosów: 83.333333%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 16.666667%

Dodaj komentarz