ZWIEDZAJ CIESZYN Z APLIKACJĄ KOMPAS GO!

ZWIEDZAJ CIESZYN Z APLIKACJĄ KOMPAS GO!

Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie przygotował dla turystów bezpieczną, a zarazem niezwykle interesującą formę zwiedzania Cieszyna. Na wszystkich, którzy już w najbliższy weekend, tj. 24-26.09.2021 wybiorą się do miasta nad Olzą, czeka możliwość odkrywania najciekawszych zakątków z pomocą aplikacji KompasGO. 

Aplikacja oferuje aktualnie 2 trasy: „Cieszyn w pigułce” oraz „Slow Cieszyn”. Każda z nich to kilkanaście punktów do przejścia – można do nich dotrzeć za pomocą mapy lub kompasu wbudowanego w telefonie. Na zwiedzających czekają klimatyczne uliczki, piękne otoczenie, a przede wszystkim rożne ciekawostki związane z historią Cieszyna.

– Chcieliśmy zaoferować turystom odwiedzającym nasze miasto atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu w Cieszynie, łącząc możliwość szerszego jego poznania z nowoczesnym podejściem do zwiedzania. Stąd oferta aplikacji Kompas Go trafiła doskonale w nasze potrzeby, a dodatkowo zakłada ona także współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami z branży gastronomicznej. Wpisuje się równocześnie w rozwijającą się współpracę promocyjną Cieszyna, z Ustroniem i Wisłą, na terenie których aplikacja KOMPAS Go już z powodzeniem funkcjonuje – mówi Łukasz Kazimierowicz, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Aby rozpocząć zwiedzanie, wystarczy pobrać darmową aplikację KompasGO i z dowolnego punktu na trasie ruszyć w teren. Po drodze nie ominiemy takich punktów, jak popularne Wzgórze Zamkowe, Teatr im. A. Mickiewicza, legendarne miejsce założenia miasta i wiele innych niezwykle urokliwych zakątków Cieszyna. W najbliższym czasie, na trasie pojawią się też miejsca odpoczynku, takie jak kawiarnie, restauracje, pączkarnia czy inne atrakcje, które z pewnością zainteresują nie tylko dzieci czy młodzież, ale i dorosłych. 

Użytkownicy KompasGo w wybranych punktach będą mogli skorzystać z bonów rabatowych oraz innych ciekawych promocji.

W najbliższy weekend pogoda zapowiada się wyśmienicie, warto więc zabrać swoją rodzinę, przyjechać do pięknego Cieszyna i z pomocą tej nowej formy przewodnika odkrywać ciekawe miejsca niezwykle urokliwego miasta nad Olzą. – Mamy nadzieję, że  punkty na trasie zwiedzania zaskoczą niejednego z turystów, a ich forma przekazu, opis  oraz dołączone stare fotografie odbiją się pozytywnym echem wśród odwiedzających. Tworząc tę aplikację, zależało nam, aby była to forma przyjacielska, bez suchych, pompatycznych faktów, tylko z dużym dystansem. Chcemy pokazać fajne, wyjątkowe miejsca, pełne klimatu i z ciekawymi historiami –  mówi Rafał Kamiński, autor pomysłu. 

Źródło: UM Cieszyn

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz