Zobacz [WIDEO]: 6 ton tytoniu w rękach cieszyńskiej policji!

Zobacz [WIDEO]: 6 ton tytoniu w rękach cieszyńskiej policji!

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 6 ton nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do produkcji i suszenia tytoniu. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty związane z przestępstwami karno–skarbowymi. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą  w trakcie służby ustalili, że na terenie powiatu cieszyńskiego funkcjonuje nielegalna fabryka tytoniu. Czynności operacyjne doprowadziły mundurowych do obiektu, w którym prowadzona była przestępcza działalność.

Po wejściu do środka, w hali produkcyjnej policjanci ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz duże ilości samego tytoniu.  W trakcie przeszukania pomieszczenia zabezpieczyli oni ponad 3200 kg suszu i 2400 kg krajanki tytoniowej, a także maszyny do cięcia z kompletnym osprzętem oraz  bęben do parowania i suszenia tytoniu. Obiekt był profesjonalnie przystosowany  do produkcji tytoniu na wielką skalę. Mundurowi podczas akcji zatrzymali 51-letniego mieszkańca śląska podejrzewanego o przestępczy proceder. 

Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w przypadku wprowadzenia tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych. W Prokuratorze Rejonowej w Cieszynie zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z popełnieniem przestępstw karno-skarbowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator  zastosował poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Mat. Pras. Śląska Policja

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 9

Fajne: 6

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 33.333333%

Dodaj komentarz