Cieszyn: zapadła się jezdnia na Przepilińskiego! [OBJAZDY]

Cieszyn: zapadła się jezdnia na Przepilińskiego! [OBJAZDY]

Z ostatniej chwili: zapada się jezdnia na ulicy Przepilińskiego w Cieszynie. Urząd Miejski przekazał informację o zawaleniu się fragmentu jezdni jednej z dróg powiatowych znajdującej się na terenie Cieszyna.

Ulica Przepilińskiego – która od jakiegoś już czasu błaga o remont – stała się miejscem niebezpiecznego zdarzenia. Wg relacji świadków około godziny 18 nastąpiło zapadnięcie się fragmentu jezdni pod naciskiem pojazdu, który się na niej znajdował. Ze wstępnych informacji nikomu nic się nie stało, wystąpiła jednak konieczność pilnego zamknięcia drogi na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Kajzara.

Aktualnie trwają czynności zabezpieczające zapadlisko. Niestety nie należy się spodziewać, że ruch zostanie przywrócony w dniu dzisiejszym (środa 25.01). W związku ze zdarzeniem modyfikacji uległa trasa autobusów komunikacji miejskiej.

Cieszyn: zapadła się jezdnia na Przepilińskiego! [OBJAZDY]
Cieszyn, ul. Przepilińskiego – fot. R. Jankowski

Burmistrz Cieszyna – Gabriela Staszkiewicz – we wpisie na Facebooku apeluje do Starostwa Powiatowego i wyraża nadzieję że – zgodnie ze wcześniejszą deklaracją starosty Mieczysława Szczurka – ulica Przepilińskiego (która jest drogą powiatową – przyp. red.) w końcu doczeka się modernizacji, na którą mieszkańcy czekają już od prawie 30 lat. O takie działania zwracał się również m. in. przewodniczący Rady Miejskiej Remigiusz Jankowski. Burmistrz jednocześnie zapewnia, że Miasto Cieszyn deklaruje chęć pomocy we współfinansowaniu tej inwestycji.

Gabriela Staszkiewicz dodaje, że ze strony radnych powiatowych oczekuje szybkich decyzji związanych z naprawami kolejnych dróg powiatowych: Michejdy, Frysztackiej, Katowickiej, Przepilińskiego, Stawowej, Bielskiej czy Słowiczej. Burmistrz Cieszyna liczy, że obecna sytuacja przyśpieszy działania Starostwa w tym zakresie.

Zobacz zamknięty odcinek na mapie:


W związku z zamknięciem ul. Przepilińskiego w Cieszynie autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały następująco:

-linia nr 50 omija dolny fragment ul. Przepilińskiego kursując ul. Kajzara i ul. Kościuszki omijając przystanek Przepilińskiego Sklep w obie strony,
-linia nr 10 omija przystanki Przepilińskiego Sklep w obu kierunkach oraz Kajzara w kierunku Osiedla Bobrek Wschód.

Władze Cieszyna apelują do pieszych o niezbliżanie się do zapadliska oraz proszą kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Fot. Remigiusz Jankowski

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz