Zima za nami – wieści z Przedszkola nr 3

Zima za nami – wieści z Przedszkola nr 3

Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Nowej Osadzie na początku zimy odwiedził myśliwy.

 

Dzieci poznały zwierzęta zamieszkujące wiślańskie lasy, mogły wsłuchać się w dźwięk wydawany przez te zwierzęta, jak również dotknąć poroży. Myśliwy szczególną uwagę zwrócił na fakt dokarmiania zwierząt w okresie zimy. Spotkanie było podsumowaniem akcji „Za kasztany i żołędzie wiedzy nam przybędzie”, które nasz gość odebrał dla zwierząt. Ponadto, będąc w tym temacie, dzieci wybrały się do lecznicy dla zwierząt, gdzie zapoznały się z pracą weterynarza, pod mikroskopem mogły zobaczyć sierść kota i posłuchać jego bicia serca przez stetoskop. Przedszkolaki włączyły się również w akcję zbierania karmy, koców i misek dla zwierząt ze schroniska Azyl w Cieszynie.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci uczestniczyły w zajęciach z ratownikiem medycznym, który pokazywał, jak udzielać pierwszej pomocy gdy spotkają potrzebującego. Przedszkolaki zapoznały się również z numerem alarmowym.

Wychowankowie przedszkola włączyli się również w akcję „Świąteczna paczka”. Razem z rodzicami i nauczycielkami przygotowały dwie paczki dla chłopców. Przedszkole odwiedził tradycyjnie Mikołaj. Raz w budynku przedszkola, a drugi raz zaprosił nas do sklepu „Spar” po świąteczne upominki. W imieniu przedszkolaków i dyrekcji serdecznie dziękujemy Panu Procnerowi za organizację całego przedsięwzięcia i zasponsorowanie upominków.

Źródło: http://wisla.pl/mieszkaniec/news/zima-za-nami-wiesci-z-przedszkola-nr-3

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz