Zadbajmy o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Post zbiorowy

Day) głęboko dotyka zdrowia młodych ludzi. Połowa wszystkich chorób psychicznych rozpoczyna się w wieku 14 lat, ale większość przypadków pozostaje niewykryta i nieleczona. Pod względem ciężaru choroby wśród młodych osób depresja jest trzecią z głównych przyczyn. Samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród 15-29 latków. 

Z okazji WMHD oddziały psychiatryczne Szpitala Śląskiego w Cieszynie wraz z Dziennym Ośrodkiem Wsparcia „Więź” z Cieszyna przygotowały – już po raz piąty – kilka atrakcji tematycznie nawiązujących do obchodów m.in. wystawę „Ceramiczny świat fantazji” oraz kiermasz prac pacjentów, które można oglądać 10 października już od godz. 10.00. Wystawa znajduje się w Galerii Zmiennej Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, natomiast stoiska kiermaszowe zostaną rozstawione w hallu głównym. Godzinę później zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Buryan-Marosz – ordynatorem Oddziału Psychiatrycznego, która omówi temat młodzieży i zdrowia psychicznego w zmieniającym się świecie. Co zrobić, aby rozwiązać problemy, z którymi boryka się dzisiaj młodzież i młodzi dorośli w naszym świecie i uzmysłowić nam czego potrzebują, aby dorosnąć zdrowo, szczęśliwie i prężnie- oto tematyka wykładu. Na koniec grupa taneczna przedstawi pantomimę „Kompilacja czyli czary czy mary”, przygotowaną przez Aleksandrę Grzyb.

Zagłosuj!

4 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj swój wpis

Prześlij zdjęcie Wklej treść

To pole jest wymagane

Upuść tutaj pliki, aby je przesłać

lub

Anuluj

Maksymalna wielkość dodawanych plików: 4 MB.

Pracujemy nad tym...

To pole jest wymagane

np.: "https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk" lub <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video..." Obecnie możesz wklejać filmy z YouTube, posty z Facebooka i Twittera, zdjęcia z Instagram oraz Tublr. Pracujemy nad możliwością wklejania także postów z Pinterest.

Pracujemy nad tym...

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz