Władze miasta chcą uregulować ustawą reklamy w Cieszynie.

Władze miasta chcą uregulować ustawą reklamy w Cieszynie.

We wrześniu 2015r. weszła w życie ustawa krajobrazowa. Teraz rady gmin mogą ustalić w formie uchwały zasady umieszczania reklam. Mogą też wyznaczyć strefy bez reklam, w której będą występować tylko szyldy. Władze miasta Cieszyna ściągnęły do konsultacji Bartosza Poniatowskiego, który pracował już przy tego typu pracach między innymi w Łodzi. Jednak jak zaznacza Puls Biznesu, iż nadmierna regulacja oraz mnogość szczegółów jaka znalazła się w Łódzkiej ustawie jest po prostu niemożliwa do wyegzekwowania, gdzie ustawa mówi wręcz przeciwnie o regulacji i porządku.

Nie wiemy ile prace nad regulacjami będą kosztować miasto natomiast po zapoznaniu się treścią ankiety, którą przygotowało śmiemy twierdzić, że konsultacje społeczne powinny się pojawić już w trakcie ustalania pytań, gdyż ta forma wypowiedzi nie daje możliwości przeprowadzenia rozsądnej debaty czy przedstawienia swoich racji oraz pomysłów na wygląd tej ustawy. Taką debatę można było przeprowadzić o wiele bardziej rozbudowany sposób. Forma papierowa też zostawia sporo do życzenia zabrakło na niej mapek z na których można było zdefiniować obszary o różnych stopniach regulacji.

W konsultacjach oczywiście przedsiębiorcy również powinni być stroną, gdyż regulację wpłyną na ich biznesy. Rynek reklam przynosi także dochody osobom na których posesjach stoją. Więc ograniczenia mogą spowodować zmniejszenie lub nawet utratę dochodów.

Jak zaznaczają osoby zaangażowane w tworzenie ustawy czekali na konstruktywną krytykę. Jak piszą na oficjalnym fanpage miejmy nadzieję, że nasza jest wystarczająco konstruktywna. Cieszymy się, że ktoś chce ogarnąć rynek reklam, gdyż w przyszłości moglibyśmy skończyć jak inne większe miasta. Z reklamami zasłaniającymi całkowicie fasadami zabytkowych budynków. Jednak Cieszyniacy bardziej jak z reklamami borykają się z problemami natury komunikacyjnej.

Czy jakość reklamy polepszy się, dzięki nowym regulacją? W dużej mierze zależy to od tego w jaki sposób Cieszyn będzie kreować przepisy nowej ustawy. Jest to dość ważny temat gdyż może znacząco wpłynąć na całokształt miasta, biznesy, oraz dochody ludzi. Niewłaściwy wygląd ustawy może się nam wszystkim odbić czkawką.

Źródło: inCieszyn

Zagłosuj!

18 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 18

Fajne: 15

Procent fajnych głosów: 83.333333%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 16.666667%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz