“Portfolio młodych 2018” – Galeria Zmienna w Szpitalu Śląskim w Cieszynie otwarta

“Portfolio młodych 2018” – Galeria Zmienna w Szpitalu Śląskim w Cieszynie otwarta

Już po raz drugi Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje w czerwcu tegoroczne prace młodych fototechników z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.

“Portfolio młodych 2018” – Galeria Zmienna w Szpitalu Śląskim w Cieszynie otwarta

Co roku, jako zwieńczenie pewnego etapu nauki, uczniowie trzecich klas wykonują projekty zawodowe, tzw. prace przejściowe, nad którymi pracują kilka miesięcy pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych. Temat prac jest wybierany samodzielnie przez uczniów, zgodnie z ich zainteresowaniami. Gotowe projekty są przedstawiane na forum szkolnym oraz w trakcie powiatowych prezentacji prac przejściowych – Twórczość Młodych Techników.

Prezentowane w Galerii Zmiennej zdjęcia są tylko wyborem reprezentacyjnym spośród wielu przygotowanych przez uczniów fotografii. Autorami prac są: Klaudia Greń, Maksym Grzybek, Klaudia Pasterny, Agata Polok, Justyna Olszar, Paulina Smela, Nikolina Ślęk i Aleksandra Tobiczyk.

Kierunek Fototechnik (technik fotografii i multimediowy)  powstał w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie 6 lat temu i dynamicznie się rozwija. Szkoła posiada bogatą i profesjonalną bazę dydaktyczną. Uczniowie uczą się zawodu w dwóch studiach fotograficznych, ciemni i sali multimedialnej z oprogramowaniem Adobe Photoshop i Lightroom. Jest to jedyna w powiecie cieszyńskim szkoła kształcąca w tym kierunku.

Galeria mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz