POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

Policjanci z Ustronia zatrzymali 54-latka, który podejrzewany jest o zabójstwo starszego o dwa lata mężczyzny. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Dzięgielowie. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. Został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

Dyżurny Komisariatu Policji w Ustroniu, w czwartek wieczorem odebrał zgłoszenie, w którym został poinformowany, że w jednym z domów w Dzięgielowie ma znajdować się ciało mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji oraz pogotowie. Policjanci szybko zjawili się we wskazanym miejscu. Niestety w momencie podjęcia interwencji 56-latek już nie żył. Jego ciało mundurowi znaleźli w garażu budynku, poprzez który, jak się okazało, sprawca wchodził do domu.

Policjanci  podczas czynności na miejscu zdarzenia zauważyli 54-letniego mieszkańca budynku, który był pod wpływem alkoholu. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Ustronia, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględzinyi zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni. Policjanci ustalili i przesłuchali pierwszych świadków. Trwające dobę intensywne czynności doprowadziły do zebrania dowodów, dzięki którym sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Policjanci ustalili, że 54-latek w dzień zabójstwa wspólnie z ofiarą pił alkohol. Między nimi doszło do kłótni, podczas której sprawca uderzył ciężkim narzędziem ofiarę, w wyniku czego 56-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Na wniosek prokuratury, cieszyński sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Cieszynie.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/303536,Policjanci-z-Ustronia-zatrzymali-mezczyzne-podejrzanego-o-zabojstwo.html

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz