Ustroń: Syn groził matce nożem

Ustroń: Syn groził matce nożem

Policjanci z Ustronia zatrzymali agresywnego mężczyznę, który w jednym z domów na terenie miasta awanturował się ze swoją matką.

22-latek znęcał się nad nią, a ponadto groził jej śmiercią trzymając w ręku nóż. W konsekwencji za swoje czyny decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci zostali wezwani na interwencję, ponieważ będący pod wpływem alkoholu mężczyzna był agresywny. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, 22-latek znajdował się przed domem,  w ręce trzymał nóż. Stróże prawa natychmiast nakazali mu porzucenie niebezpiecznego przedmiotu i wykonywanie dalszych poleceń. Mężczyzna nóż odrzucił, ale nie potrafił się uspokoić. Szybko został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad członkami rodziny. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Postępowanie trwa i śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności tej sprawy. Policjanci objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP w Cieszynie

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz