Open Air Museum: wandale niszczą kolejne ławki (sic!)

Open Air Museum: wandale niszczą kolejne ławki (sic!)

Dewastowanie najnowszej atrakcji Cieszyna trwa w najlepsze. W ostatnich dniach nieznani sprawcy zniszczyli następne dwie ławki będące częścią tworzonego muzeum.

21 lipca w godzinach wieczornych podczas patrolu pieszego, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Cieszynie kontrolując Aleje Piastowskie stwierdzili, że na terenie Open Air Museum jedna z nowych ławek – znajdująca się jako pierwsza od strony ul. Zamkowej – jest uszkodzona.

Open Air Museum: wandale niszczą kolejne ławki (sic!)
Zniszczona ławka Fot. SM w Cieszynie

W konstrukcji brakowało drewnianej listwy. Dodatkowo, zerwany został jeden z elementów blaszanej obudowy. Strażnicy wykonali dokumentację zdjęciową, a także zdeponowali dyżurnemu Komendy Straży Miejskiej jeden z uszkodzonych elementów.

Na dalszą część bezmyślnej demolki elementów nowej atrakcji Cieszyna niestety nie trzeba było długo czekać. W ostatnią sobotę 27.07 – czyli niespełna tydzień po kontroli o której piszemy wyżej, podczas patrolu strażnicy stwierdzili uszkodzenie kolejnej z zaokrąglonych ławek na terenie Open Air Museum…

Jak informuje Straż Miejska, w środkowym półokręgu ktoś zniszczył plastikowe obramowanie oświetlenia. Uszkodzenie powstało prawdopodobnie wskutek uderzenia pięścią. Ławka została również popisana markerem. Strażnicy stwierdzili również popisaną ramę ogrodzenia z siatki znajdującą się za jedną z ławek.

Na miejscu została wykonana dokumentacja zdjęciową, a oby dwie sprawy zostały przekazane do Miejskiego Zarządu Dróg.

Czy jest nadzieja na monitoring Open Air Museum, zanim przestanie być ono fajne?

Fot. Straż Miejska w Cieszynie

Zagłosuj!

15 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 29

Fajne: 19

Procent fajnych głosów: 65.517241%

Słabe: 10

Procent słabych głosów: 34.482759%

Dodaj komentarz