Jazda z prędkością 245 km/h po ekspresówce – Stracił prawo jazdy [Zobacz wideo]

Jazda z prędkością 245 km/h po ekspresówce – Stracił prawo jazdy [Zobacz wideo]

Informację o wydarzeniu sprzed tygodnia, datowanym na niedzielę 8 października, podał rzecznik prasowy Cieszyńskiej Policji, starszy asp. Krzysztof Pawlik. W niedzielne popołudnie, krótko przed godziną 15:00, patrol policji zauważył na ekspresowej drodze S52 (między Cieszynem a Bielskiem-Białą) pojazd marki Mercedes, który niebezpiecznie zbliżył się do poprzedzającego go samochodu, jadąc niemal “na zderzaku”. Po chwilowym wyprzedzeniu, kierowca gwałtownie przyspieszył. Pierwszy pomiar prędkości wykazał, że poruszał się z prędkością 197 km/h.

 – Policjanci grupy Speed, wykorzystując sygnały uprzywilejowania, ruszyli za nim. W pewnym momencie kierowca mercedesa osiągnął prędkość przeszło 240 km/h. Ostatecznie policjanci zatrzymali go na „wiślance” w Skoczowie, kiedy 26-latek zatrzymał się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną – informuje Pawlik.

Za przekroczenie ograniczenia prędkości oraz tworzenie zagrożenia na drodze, 26-letni mieszkaniec Cieszyna stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Oczywiście, mężczyzna został pozbawiony prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

nagranie i foto: slaska.policja.gov.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz