ŚMIERTELNY WYPADEK NA S52. ZGINĄŁ PRACOWNIK SŁUŻBY DROGOWEJ

ŚMIERTELNY WYPADEK NA S52. ZGINĄŁ PRACOWNIK SŁUŻBY DROGOWEJ

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce przedwczoraj po południu na drodze ekspresowej S52 miejscowości Łączka k. Cieszyna. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem siodłowym z nieznanych przyczyn zjechał na pas awaryjny i najechał na pojazd służby drogowej, który zabezpieczał inny pojazd. Niestety w wyniku tego zdarzenia, pomimo podjętych działań ratunkowych, zginął pracownik służby drogowej. Utrudnienia Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

ŚMIERTELNY WYPADEK NA S52. ZGINĄŁ PRACOWNIK SŁUŻBY DROGOWEJ

Wczoraj o godzinie 15.30 oficer dyżurny cieszyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki miał miejsce drodze ekspresowej S52 miejscowości Łączka k. Cieszyna. Do zdarzenia doszło na pasach ruchu w kierunku Cieszyna. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Ustalenia na miejscu wskazują, że pracownicy służby drogowej zauważyli na pasie awaryjnym osobowego forda, który uległ awarii. Mężczyźni zatrzymali pojazd służbowy za uszkodzonym pojazdem w celu zabezpieczenia miejsca. W czasie interwencji służb drogowych na pojazd służb najechał rozpędzony TIR, którym kierował 34-latek z powiatu pszczyńskiego. W związku z wypadkiem na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Niestety w wyniku tego uderzenia jeden z pracowników dbających o bezpieczeństwo na drodze, 49-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Nikt inny nie ucierpiał w zdarzeniu. Mundurowi zbadali trzeźwość kierującego Volvo- badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Policjanci drogówki, technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu czynności procesowe, w tym oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia, zabezpieczyli też ujawnione ślady.


Utrudnienia na miejscu były bardzo poważne, ponieważ dwa pasy ruchu w kierunku Cieszyna były całkowicie zablokowane. Niestety, w tym samym czasie i miejscu, na pasach jezdni w kierunku Skoczowa, doszło do kolejnego zdarzenia, które również i w tym wypadku doprowadziło do blokady obu pasów jezdni. 39-latek kierujący VW nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na poprzedzającego go renaulta. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, a sprawca finalnie został ukarany mandatem. Policjanci i służby drogowe zabezpieczyli wjazd na drogę S52 oraz robili co mogli, aby umożliwić opuszczenie zablokowanych pasów ruchu przez kierujących. Finalnie pojazdy ustawione w kierunku Cieszyna zostały skierowane po usunięciu bariery na pasy w kierunku Skoczowa i drogi objazdowe. Utrudnienia na drodze prowadzącej do Skoczowa trwały kilka godzin. Pas w kierunku Cieszyna był zablokowany do północy, w związku z bardzo trudną akcją związaną z przeładunkiem oraz usunięciem zestawu pojazdów z ciągnikiem Volvo (TIR-a) oraz pozostałych uczestniczących w zdarzeniu.

Przez najbliższe kilka dni kierujący muszą liczyć się z utrudnieniami i koniecznością zmniejszenia prędkości w miejscu zdarzenia na S52 (pasy jezdni w kierunku Cieszyna na wysokości 9 km, 9 hm)- w związku z uszkodzonymi barierami ochronnymi będzie częściowo wyłączony prawy pas jezdni i ograniczona dozwolona maksymalna prędkość pojazdu.

źródło: KPP Cieszyn

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj komentarz