Linia śródmiejska wróci do Cieszyna! Pojawi się 6 nowych autobusów.

Linia śródmiejska wróci do Cieszyna! Pojawi się 6 nowych autobusów.

Urząd Miejski w Cieszynie ogłosił przetarg na dostawę 6 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania – 4 dużych, 12-metrowych i 2 mniejszych, o długości do 8 metrów. Krótsze pojazdy zostaną wykorzystane do uruchomienia linii śródmiejskiej obsługującej obszar ścisłego śródmieścia Cieszyna.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. dysponuje już 2 elektrycznymi autobusami marki Solaris, które zakupiono dla Cieszyna w ubiegłym roku. 4 nowe 12-metrowe pojazdy mają zastąpić te autobusy, które
są już najbardziej wysłużone, a 2 mniejsze będą zaś służyły mieszkańcom na nowej linii śródmiejskiej, która była testowana jesienią 2021 roku.

“Chcemy dostosowywać naszą komunikację miejską do aktualnych wymogów środowiskowych. W te działania wpisuje się także uruchomienie nowej linii między ścisłym centrum miasta a dworcem,
przychodnią na ulicy Bielskiej i Szpitalem Śląskim. Wyniki testów linii śródmiejskiej, jakie przeprowadzaliśmy półtora roku temu, wskazały nam, że stworzenie takiego połączenia odpowiada na potrzeby mieszkańców i turystów odwiedzających miasto” – mówi Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Przetarg został ogłoszony 21 lutego, termin składania ofert został ustalony na 24 marca. Z uwagi na to, że nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie małe autobusy, przetarg został podzielony na 2 części – osobno będą składane oferty na 4 autobusy 12-metrowe i osobno na 2 pojazdy do 8 metrów. Zgodnie z warunkami przetargowymi, dostawa autobusów miałaby nastąpić w przyszłym roku.

Oznacza to, że w 2024 roku będziemy mogli cieszyć się w Cieszynie kolejnymi 6 nowoczesnymi, nieemisyjnymi autobusami – wyjaśnia Gabriela Staszkiewicz.

Warto też dodać, że będą one przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami oraz będą wyposażone w szereg udogodnień, takich jak klimatyzacja, wewnętrzny monitoring, elektroniczne kasowniki oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Materiały prasowe

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 33.333333%

Dodaj komentarz