Goleszów: Wieczór Kolęd w Dzięgielowie

Goleszów: Wieczór Kolęd w Dzięgielowie

20 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie odbył się XVII Wieczór Kolęd, w którym udział wzięły przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszeni goście, w tym wójt Sylwia Cieślar, przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Duraj, sekretarz Gminy Jolanta Bujok, pracownicy referatu oświaty, przedstawiciele duchowieństwa i organizacji działających na terenie Dzięgielowa.

W pierwszej części dzieci i młodzież zaprezentowały kolędy, pastorałki i tańce z dedykacjami dla swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Specjalnie dla zaproszonych gości, wykonany został utwór, wyśpiewany przez chór składający się z ponad 120 uczniów. Zebrani poznali również historię zbawienia widzianą oczyma osiołka z betlejemskiej stajenki.

Druga część wieczoru wypełniona była światłem. Uczniowie zaprezentowali historię o narodzeniu w formie teatru cieni. Zwieńczeniem całości był piękny taniec aniołów z Dzieciątkiem w roli głównej. Na zakończenie drużyna harcerska ISKRA, działająca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie, przekazała na ręce Pani Wójt Betlejemskie Światło Pokoju z życzeniami dla wszystkich mieszkańców Gminy Goleszów. Zaś dla całej szkolnej społeczności lampion odebrały Dyrektor Zespołu i Przewodnicząca Rady Rodziców.

Po programie artystycznym uczestnicy zostali zaproszeni na jarmark świąteczny przygotowany przez społeczność szkolną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Źródło: goleszow.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz