Adwokat odpowie na pytania nie tylko w swojej kancelarii

artykuł sponsorowany

Adwokat odpowie na pytania nie tylko w swojej kancelarii

Chcesz otrzymać poradę prawną? Aktualnie kancelarie adwokackie coraz częściej świadczą swoje usługi także w internecie. Jak można otrzymać poradę prawną online?

Na czym polega poradnictwo prawne przez internet?

Porady prawne są bardzo pomocne wtedy, gdy nie wiemy, jak zinterpretować konkretne przepisy. Co prawda akty prawne można znaleźć w sieci, ale samodzielne określenie, z czym są one związane, nie zawsze jest możliwe. Wówczas rozwiązaniem jest porada prawna w kancelarii. W końcu nie każdy z nas musi znać się na przepisach prawnych, lecz każdy powinien je przestrzegać. Przez długi czas porady prawne możliwe były tylko w stacjonarnych punktach – kancelariach radców prawnych, kancelariach adwokackich. Jednak wraz ze zmieniającymi się czasami prawnicy postanowili dostosować się do potrzeb klientów. Dzisiaj coraz więcej z nich świadczy swoje usługi w sieci. Poradnictwo prawne online to oferta dostępna w wielu kancelariach, które działają na terenie całego kraju. W tym przypadku lokalizacja nie ma jednak znaczenia, ponieważ pomoc prawnika otrzymuje się na odległość. Wystarczy tylko przekazać mu informacje dotyczące danego problemu, aby otrzymać odpowiedź pisemną na swój adres e-mailowy.

Porada prawna online – krok po kroku

Uzyskanie porady prawnej online nie jest skomplikowana procedurą. Poniżej prezentujemy, jak wygląda ona krok po kroku:

1. Kontakt z kancelarią prawną

Należy wybrać kancelarię, która zajmuje się poradnictwem online. Warto wyszukać taką, która specjalizuje się w naszym problemie. W wiadomości do kancelarii przekazuje się zapytanie prawne, a także ewentualne załączniki.

2. Wycena porady

Następnie prawnik zapoznaje się z pytaniem i wycenia usługę porady prawnej. Zwykle jest to około 100-200 złotych w zależności od stopnia jej skomplikowania. Informacje o kosztach jest przekazywana klientowi.

3. Zapłata za poradę

Porada płacona jest najczęściej przelewem. Gdy kancelaria otrzyma wpłatę, prawnik przygotowuje odpowiedź.

4. Otrzymanie porady prawnej

Porada najczęściej przekazywana jest do klienta w terminie około 48 godzin lub dłuższym, gdy sprawa jest bardziej skomplikowana.

Kiedy warto udać się do kancelarii osobiście?

W przypadku bardzo złożonych spraw warto jednak udać się do adwokata osobiście, aby na miejscu móc zawsze dopytać o wszystkie szczegóły. Gdy potrzebna jest sprawdzona kancelaria adwokacka Zabrze to miasto, w którym można otrzymać kompleksową pomoc w różnych dziedzinach prawa. Adresy kancelarii, także tych prowadzących poradnictwo online, można już teraz znaleźć w sieci.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz