Zgrzyty ws. Pendolino w Strumieniu

Zgrzyty ws. Pendolino w Strumieniu

Mieszkańcy i władze Strumienia z niepokojem patrzą w przyszłość. Boją się oni planowanej inwestycji, która ma zostać zlokalizowana m.in. w pobliżu budynku szkoły.

Chodzi o budowę linii kolejowej nr 170 Chybie – Jastrzębie-Zdrój – Godów (granica państwa), która ma przebiegać przez Gminę Strumień przez niewielkie części sołectw: Zabłocie, Drogomyśl i Bąków. Trasą mają przemieszczać się szybkie pociągi Pendolino.

Przebieg nowej linii na mapie:

Zgrzyty ws. Pendolino w Strumieniu
Źródło: Strumien.pl

Burmistrz Strumienia – Anna Grygierek- wydała oświadczenie w sprawie nowej linii szybkobieżnych pociągów, która niepokoi mieszkańców. Zaprasza w nim na konsultacje społeczne w sprawie inwestycji:

Szanowni mieszkańcy,
wszyscy jesteśmy zaskoczeni i zaniepokojeni informacją o planowanej inwestycji budowy kolei przebiegającej przez Bąków obok budynku szkoły w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. My, jako Urząd Gminy dowiedzieliśmy się o tych planach w pierwszej kolejności z mediów. W zeszły piątek uczestniczyłam w spotkaniu z samorządowcami innych miast i parlamentarzystami podczas którego podjęliśmy ten temat. Jeszcze tego samego dnia spotkałam się z radą sołecką, sołtysem i radnymi sołectwa, żeby porozmawiać o tym, w jaki sposób pomóc mieszkańcom zapoznać się z tym planem i umożliwić składanie uwag i wniosków do dokumentu. Autorzy projektu nie przewidzieli spotkań z mieszkańcami terenów przez które przebiegać miałaby linia kolejowa.

???? Dlatego wspólnie z radą sołecką sołtysem i radnymi zapraszamy do udziału w rozmowach podczas spotkania z mieszkańcami Bąkowa na czwartek 5 marca w godzinach od 16:00 do 20:00 w OSP Bąków.

Obecny etap konsultacji jest etapem wstępnym. Zasadniczym i rozstrzygającym będzie etap drugi, czyli strategiczna ocena oddziaływania na środowisko, w trakcie której będzie również możliwe składanie uwag i wniosków.

✉ Na tę chwilę swoje obawy, uwagi i wnioski można przesłać jedynie pisemnie do 10 marca włącznie za pomocą formularza: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl, który jest preferowanym sposobem komunikacji z CPK, ale można również skontaktować się ze spółką poprzez adres e–mail: konsultacje.cpk@cpk.pl oraz listownie: Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 134, 02 -305 Warszawa.

???? Zapraszam mieszkańców do czynnego udziału w spotkaniu i trwających konsultacjach.

✅ Spotkanie informacyjne w Bąkowie w sprawie budowy Centralnego Port Komunikacyjnego.
???? 5 Marca w godzinach od 16:00 do 20:00
???? OSP Bąków

Źródło:

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz