Wypadek przy budowie kanalizacji w Cieszynie. 30-latek nie żyje.

Wypadek przy budowie kanalizacji w Cieszynie. 30-latek nie żyje.

W czwartek (13.02) ok. godz. 12.40 w obrębie prowadzonej inwestycji Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Frysztackiej i Chemików w Cieszynie” doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W szpitalu zmarł pracownik firmy Ekobud S.J., która realizuje prace zlecone przez ZGK.

Jak informuje Marek Gałosz – współwłaściciel firmy Ekobud – do wypadku doszło w zabezpieczonym wykopie. Na pracownika osunęła się ziemia spod szalunku. Natychmiast podjęto akcję ratowniczą. W chwili przyjazdu na miejsce służb ratowniczych pracownik był przytomny. Niestety około północy zmarł w szpitalu.

W trakcie trwania akcji ratowniczej na miejscu zdarzenia poza służbami ratunkowymi obecni byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, pracownicy ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. w tym inspektor nadzoru Sylwia Rymorz. Do wypadku doszło w zabezpieczonym miejscu prac. Na miejscu zdarzenia był kierownik robót. Prace prowadzone były zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Roboty w rejonie wypadku zostały wstrzymane.

Miejsce zdarzenia:

Na bieżąco o zdarzeniu informowani są: Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, a także wiceburmistrz Przemysław Major. Generalny wykonawca współpracuje z organami prowadzącymi postępowanie wyjaśniające.

W obliczu tej tragedii, w imieniu redakcji portalu, władz Cieszyna, ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. oraz Wykonawcy robót składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim zmarłego.

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 11

Fajne: 7

Procent fajnych głosów: 63.636364%

Słabe: 4

Procent słabych głosów: 36.363636%

Dodaj komentarz