Uczta dla ducha w wiślańskim Liceum

Uczta dla ducha w wiślańskim Liceum

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Stalmacha w Wiśle odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Metafizycznej.

Organizowany wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Ideą Konkursu jest ujawnianie poprzez poezję metafizyczną roli i znaczenia wartości duchowych w życiu człowieka, stąd też patronat nad uroczystością objęli: Arcybiskup Katowicki ks. dr Wiktor Skworc oraz Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. dr Adrian Korczago.Utwory poetyckie wygłosili uczniowie z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych, których oceniało jury w składzie: Andrzej Warcaba – aktor Teatru Śląskiego w Katowicach, Lidia Tarczyńska z Telewizji Polskiej Katowice oraz Joanna Klima.

Do drugiego etapu, który odbędzie się we wrześniu w Rybniku, zakwalifikowali się następujący recytatorzy:- Zofia Gazda z V LO z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Kukuczki w Rybniku,- Ewelina Knopek, Marcin Michalik, Miłosz Suszka z II LO im. M. Kopernika w Cieszynie,- Dorota Ostrowska i Marta Tabacka z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza-Modrzewskiego w Rybniku,- Wiktoria Kowalska z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku,- Patryk Andryszak z Technikum nr 2 im. T. Kościuszki w Rybniku,- Agata Chmura z LO im. P. Stalmacha w Wiśle.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Źródło: http://wisla.pl/mieszkaniec/news/uczta-dla-ducha-w-wislanskim-liceum

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz