Nowe Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza w Wiśle: Inicjatywa na Medal

Nowe Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza w Wiśle: Inicjatywa na Medal

Wiślański Burmistrz Ogłasza Plan na Nową Atrakcję Turystyczną

Wiślański burmistrz, w ostatnich dniach, ogłosił ekscytujący plan utworzenia Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza. W trakcie konferencji prasowej, ujawnił on, że miasto ma już w pełni przygotowaną koncepcję wystawy, a koszt tego projektu wynosić będzie od 18 do 19 milionów złotych. Z dumą zaznaczył, że prace nad wnioskiem, który zostanie złożony w urzędzie marszałkowskim, są już na ukończeniu i mają zostać złożone do końca września.

Jednak to jeszcze nie koniec dobrych wieści. Jeżeli uda się pozyskać niezbędne fundusze, nowa atrakcja turystyczna może być otwarta już w 2024 roku. Wiślańczycy i turyści będą mieli okazję odkryć fascynującą historię narciarstwa w Beskidach i dokonań samego Adama Małysza.

Muzeum zostanie umiejscowione w hali w parku Kopczyńskiego, tuż obok amfiteatru. Obecna hala zostanie rozebrana, a na jej miejscu powstanie nowy obiekt o tych samych wymiarach, ale z dwiema kondygnacjami zamiast jednej. Dzięki temu będzie można eksponować nie tylko medale i puchary zdobyte na skoczniach narciarskich przez Adama Małysza, ale także jego kolekcję nart oraz trofea innych wybitnych sportowców, w tym biegaczy i alpejczyków.

To ważna inicjatywa, którą wspólnie podjęli marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, Tomasz Bujok oraz sam Adam Małysz. Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza obiecuje stać się ważnym miejscem dla fanów narciarstwa i historii sportu, przyciągając zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z całego kraju. Wspólnie będziemy mogli podziwiać dziedzictwo i osiągnięcia tego wielkiego sportowca oraz wielu innych, którzy wpisali się w historię narciarstwa w Beskidach.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz