Ładowanie auta prądem w Wiśle?

Ładowanie auta prądem w Wiśle?

Początkiem czerwca br. władze miasta Wisły zawarły umowę z firmą TRANSPORTERS S.A. z siedzibą w Rybniku, która na dzierżawionym od Gminy terenie ma zainstalować i w przyszłości utrzymywać dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

„Ładowarki” staną w okolicach dworca kolejowego i przy miejskim targowisku.

Aktualna, stosunkowo niewielka liczba samochodów elektrycznych na polskich drogach może nasuwać pytanie – czy takie działanie jest celowe? Jednak zdaniem władz miasta to dobry początek zmian. – Z uwagi na charakter naszej miejscowości ochrona środowiska i rozwój turystyki to ważne aspekty funkcjonowania miasta – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. – Kierowcy samochodów elektrycznych będą mieli możliwość ładowania swoich pojazdów w wyznaczonych miejscach na parkingach miejskich. Ponadto wraz z rozwojem elektromobilności, rośnie popularność usług z obszaru carsharingu, czyli wynajmu aut na minuty lub godziny. W Polsce w ten sposób można już wypożyczyć kilka tysięcy samochodów. Może to jest przyszłość dla rozwoju i w naszym mieście? – zastanawia się gospodarz Perły Beskidów.

Źródło:http://www.wisla.pl/mieszkaniec/news/wisla-stawia-na-elektromobilnosc

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 75.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 25.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz