Festiwal Czytania nad Olzą już za 2 tygodnie! Zobacz [PROGRAM]

Festiwal Czytania nad Olzą już za 2 tygodnie! Zobacz [PROGRAM]

Rusza XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą, którego organizatorami są Biblioteki Miejskie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.  W tym roku festiwal rozpocznie się za niecałe dwa tygodnie w poniedziałek (27.05) po czeskiej stronie w Kawiarni Literackiej AVION i potrwa do niedzieli (2.06.). Tegoroczna edycja święta czytania pokryje się z XXIX Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym “Bez Granic”, stąd finalnym wydarzeniem będzie spektakl „Wendy” na podstawie powieści „Piotruś Pan” J. M. Barriego, który odbędzie się w Teatrze im. A. Mickiewicza.  

Dla uczestników zaplanowano m. in. etiudę literacko-teatralną na podstawie wiersza A. H. Benjamina pt. „Krótkowzroczna żyrafa” oraz pokaz iluzji. Podczas kolejnych dni trwania Festiwalu po obu stronach Olzy odbędą się spotkania autorskie, występy teatralne inspirowane książką oraz warsztaty literacko-plastyczne, których celem będzie promocja czytelnictwa oraz biblioteki, jako miejsca spotkań. W dniu 30 maja w Kawiarni Literackiej AVION odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom rodzinnej gry miejskiej „Podróż w czasie”.

Nie zabraknie również gości specjalnych takich jak Michał Rusinek i Grażyna Bąkiewicz, zaś po stronie czeskiej Daniel Kaczmarczyk, Petr Stančík i Jezevec Chrujda. 

Bilety na spektakl dostępne [TUTAJ]

Więcej informacji na temat Festiwalu Czytania nad Olzą na stronie: www.biblioteka.cieszyn.pl 

oraz na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/670591540031585/

Serdecznie zapraszamy!

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 80.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 20.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!