Fjaka. Sezon na Chorwację

Fjaka. Sezon na Chorwację

Biblioteka Miejska w Cieszynie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrą Wojtaszek oraz promocję jej książki “Fjaka. Sezon na Chorwację”, które odbędzie się 16 października o godz. 18:00 w księgarni Piastowskiej, mieszczącej się przy ul. Głęboka 6.

Niepodległa Chorwacja urodziła się niespełna trzydzieści lat temu. To młode państwo o ponad tysiącletniej historii, pełne sprzeczności i niedopowiedzeń. Powstało na gruzach Jugosławii, która rozpadła się z hukiem, pozostawiając po sobie ruiny, traumy, niezałatwione sprawy i niewyrównane rachunki. Chorwacja jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, pełnym muzyki, śmiechu, zapachów olejku do opalania i przysmaków z grilla, ale słońce nie świeci tu tak samo dla wszystkich.

Aleksandra Wojtaszek, rówieśnica Chorwacji, poświęciła większość swojego dorosłego życia próbom poznania i zrozumienia tego kraju. W swojej książce opowiada o drużynie piłkarskiej Hajduk Split, weteranach wojennych, byłych szwaczkach, więźniach obozów koncentracyjnych, mieszkańcach adriatyckich wysp, ofiarach transformacji, jugosłowiańskiej popkulturze i chorwackiej fantastyce, wampirach, wymarłych językach, kilku prezydentach i jednym chłopskim królu. To wszystko składa się w całość, która nie jest ani zamknięta, ani ostateczna. Sezon na Chorwację trwa nadal, a kolejne rozdziały tej historii dopiero się piszą.

Spotkanie jest częścią projektu “Blisko” i odbędzie się u partnera Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, w księgarni Piastowskiej. Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy!

Źródło: Wiadomosci ratuszowe UM Cieszyn

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz