Wpisuję: Polská!

W ostatnich dwóch miesiącach wielu mieszkańców czeskiej strony Śląska Cieszyńskiego  zaobserwowało grupę ludzi z kamerami, mikrofonami i ze sprzętem do oświetlania . Ekipa filmowa przejechała Zaolzie wzdłuż i wszerz, aby zrealizować trzy kilkudziesięciosekundowe filmy promocyjne. Dotyczyć będą zbliżającego się wielkimi krokami spisu ludności w Republice Czeskiej.

Rozpoczęcie spisu ludności w Republice Czeskiej planowane jest na koniec marca – z perspektywy polskich mieszkańców Zaolzia jest to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w najbliższej dekadzie, a o jego wadze warto przypominać szczególnie tym, którzy będą mieli bezpośredni wpływ na wynik spisu.

„Wpisuję: Polská” – oto główne hasło kampanii, zainicjowanej przez Kongres Polaków w Republice Czeskiej i realizowanej przez Centrum Polskie. Ma ona na celu przypomnienie rodakom o zbliżającym się spisie ludności i zachęcenie ich do zadeklarowania w odpowiedniej rubryce narodowości polskiej.

Działanie współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach wsparcia Polonii i Polaków za granicą.

Zagłosuj!

1 punkt
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz