Sukces wiślan w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

Sukces wiślan w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

24 marca na terenie strażnicy OSP w Puńcowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.

Na tym etapie zmierzyli się ze sobą reprezentanci, wyłonieni w czasie eliminacji gminnych.

Dzieci i młodzież rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-VI szkoły podstawowej, klasa VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne, klasy ze szkół średnich), a zwycięzca każdej z nich będzie reprezentować powiat w następnym etapie, czyli eliminacjach wojewódzkich. W pierwszych dwóch kategoriach wzięło udział po 12 uczestników – każda gmina wystawiła swojego reprezentanta, z kolei w kategorii szkół średnich uczestników było 10. – Sprawdzaliśmy umiejętności, wiedzę oraz pewne kompetencje społeczne uczestników. Sprawdzian wiedzy to część pisemna, umiejętności sprawdzaliśmy w czasie praktycznego testu z zakresu pierwszej pomocy, kompetencje zostały ustalone na podstawie rozmowy z komisją konkursową – poinformował w rozmowie z portalem ox.pl Rafał Glajcar prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Cieszynie.

W zmaganiach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Wisły. W kategorii klas I-VI 2. miejsce wywalczyła Natalia Troszok, natomiast w kategorii klas VII i gimnazjalnych triumfował Łukasz Cieślar, który w kwietniu będzie miał szansę reprezentować powiat w czasie eliminacji wojewódzkich. Gratulujemy!!!

Źródło: TUTAJ

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz