“Śladami Legionów”

“Śladami Legionów”

W Cieszynie 24 listopada będzie można aktywnie świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości biorąc udział w imprezie na orientację “Śladami Legionów”.

Bazę zawodów zlokalizowano w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Cieszynie – w byłym Domu Żołnierza, im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, wybudowanym w latach 1934-1935.

Podczas imprezy zawodnicy będą poruszać się głównie w obrębie dawnych koszar armii austro-węgierskiej im. Arcyksięcia Fryderyka Habsburga. Pokonają ok. 4 km i odwiedzą miejsca związane z Legionem Śląskim oraz wydarzeniami poprzedzającymi odzyskanie niepodległości w 1918 roku.

Uczestnicy indywidualnie lub drużynowo mają za zadanie odnaleźć rozmieszczone w terenie punkty kontrolne przy pomocy mapy, którą otrzymają bezpośrednio przed startem.

Podczas zawodów “Śladami Legionów” nacisk będzie kładziony na popularyzację rekreacji na świeżym powietrzu z wykorzystaniem elementów biegu, marszu, spaceru na orientację.

W zawodach można wystartować indywidualnie lub drużynowo. Pierwsi uczestnicy ruszą na trasę o 17:00.

Trasa A przeznaczona jest dla wyczynowców, którym zależy na rywalizacji, start indywidualny interwałowy.

Trasa B została przygotowana dla osób początkujących chcących wystartować drużynowo lub rodzinnie, maksymalnie do trzech osób w drużynie. Na trasie B nie przewiduje się rywalizacji.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.sladamilegionow.pl oraz na fanpage: InO SCI.

Impreza na Orientację “Śladami Legionów” jest współfinansowana ze środków Miasta Cieszyn.

tekst: Fundacja Pro Vitae

Zagłosuj!

3 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj komentarz