Ruszy budowa linii tramwajowej w Cieszynie?

Ruszy budowa linii tramwajowej w Cieszynie?

1)”Cieszyn wspólnie z partnerem z drugiej strony Olzy, Czeskim Cieszynem, postanowił przeanalizować możliwość przywrócenia tramwaju.

Projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna” jest finansowany ze środków unijnych i kosztuje nieco ponad 43 tysiące euro.”

Więcej na:
https://www.radio.katowice.pl/zobacz,34695,Tramwaj-wroci-do-Cieszyna-audio-.html

2)Tramwaje wrócą na ulice Cieszyna?

Władze polskiego miasta zainicjowały w zeszłym roku opracowanie koncepcji przywrócenia zlikwidowanej przed stu laty komunikacji tramwajowej. Wówczas sieć tramwajowa miała niecałe 2 kilometry długości i działała zaledwie 10 lat. Po przywróceniu miałaby być przede wszystkim atrakcją turystyczną łączącą oba brzegi rzeki.

– Pomysł, by do Cieszyna powrócił tramwaj, nie jest nowy, ale na wyniki konsultacji musimy poczekać do kwietnia. Będzie na pewno coś z torów i coś z tramwajów – mówi zagadkowo burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura w rozmowie z Radiem Katowice.

Na razie wybrana w przetargu firma analizuje aspekty historyczne, przestrzenne, techniczne i prawne, które mogą pojawić się podczas przywracania połączenia tramwajowego. Możliwe, że zostanie też zaproponowane alternatywne rozwiązanie czyli atrakcja turystyczna odnosząca się do zabytkowej linii tramwajowej, ale bez jej pełnego odtworzenia.”

Cały artykuł i źródło: http://zbiorowy.info/

3) NA KONIEC TROCHĘ HUMORU I  NAJNOWSZE DONIESIENIA Z FANPAGE “TRAMWAJE W CIESZYNIE” [Z HUMOREM] ?

Podesłał: Niepoważny Śląsk Cieszyński

fot. Facebook.com

Zagłosuj!

17 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 8

Fajne: 8

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz