Red Bull postawił na polski talent! Nadzieje na karierę w F1 wzrosły [WIDEO]

Red Bull postawił na polski talent! Nadzieje na karierę w F1 wzrosły  [WIDEO]

Wygląda na to, że polski talent w świecie wyścigów samochodowych znów zwrócił uwagę wielkich graczy. Kacper Sztuka, 17-letni mistrz włoskiej Formuły 4 z Cieszyna, dołączył do juniorskiego programu Red Bulla, co jest znaczącym krokiem na jego drodze do Formuły 1. Do tej pory największym osiągnięciem polskiego kierowcy był sukces Roberta Kubicy.

Dołączenie Sztuki do programu Red Bulla zostało ogłoszone przez Petera Bayera, dyrektora generalnego Alpha Tauri, która jest częścią Red Bull Racing. To właśnie w Alpha Tauri młodzi kierowcy są szkoleni z myślą o przyszłej karierze w Formule 1. Przykłady Sebastiana Vettela, Maxa Verstappena, Daniela Ricciardo i Carlosa Sainza pokazują, jak istotnym krokiem w karierze jest bycie częścią tego programu.

Sztuka planuje startować w mistrzostwach świata Formuły 3 w sezonie 2024, będąc wspieranym przez Red Bulla. Jest to jeden z kluczowych etapów na drodze do Formuły 1, poprzedzający Formułę 2. Dołączenie do rodziny Red Bulla miało być ogłoszone dopiero na koniec listopada, ale informacja wyciekła wcześniej.

Oprócz Sztuki, w polskim motorsporcie istnieją inne obiecujące talenty, takie jak Tymoteusz Kucharczyk, ścigający się w brytyjskiej serii GB3, oraz Jan Przyrowski, osiągający dobre wyniki na włoskich torach. Jednak głównym wyzwaniem dla wielu polskich kierowców pozostaje zebranie odpowiedniego budżetu, który jest niezbędny do udziału w wyższych kategoriach wyścigowych, takich jak Formuła 3.

źródło:Facebook

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz