Kolejne sukcesy Kamila i Dominika Burych z Istebnej

Kolejne sukcesy Kamila i Dominika Burych z Istebnej

1. Kamil Bury – zawodnik MKS Istebna, który do kadry olimpijskiej został dołączony w ostatniej chwili stał się tym samym sprawcą wielkiej niespodzianki uzyskując w gronie prawie 80 najlepszych sprinterów świata 28 czas.

Dodajmy, że 22-letni Kamil pozostawił w pokonanym polu wielu utytułowanych biegaczy z mistrzem świata na 50 km Kanadyjczykiem Alexem Harveyem. W swoim biegu ćwierćfinałowym nasz biegacz rywalizował m.in. z późniejszym wicemistrzem olimpijskim Federico Pellegrino. Początek w wykonaniu Kamila był rewelacyjny, gdyż przez dłuższy czas biegł on w środku stawki aby ostatecznie ukończyć swój ćwierćfinał na szóstym miejscu.

Źródło: NaszeMiasto.pl

2. Sukces Dominika Burego z Istebnej! Najlepszy wynik w karierze zanotował w drugim olimpijskim starcie Dominik Bury, który w biegu na 15 km techniką dowolną zajął 33 miejsce. Zawodnik MKS Istebna zaprezentował się z bardzo dobrej strony tracąc do zwycięzcy Szwajcara Dario Colognii 2 minuty i 27 sekund.

Bardzo dobry bieg ma za sobą Dominik Bury, który na dystansie 15 km techniką dowolną uplasował się tuż za czołową “30”, na 33. miejscu.Warto dodać, że nasz biegacz zanotował w tym starcie dość niezwykłą amplitudę wyników od 12 (!) miejsca na pierwszym międzyczasie przez 40 pozycję na czwartym pomiarze czasu do 33 pozycji na mecie! Przed nami jeszcze sprint drużynowy (środa 21 lutego), ale juz teraz olimpijski start braci Bury można uznać za bardzo udany!

Źródło: Istebna.eu/ PZN.pl 

Zagłosuj!

19 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 13

Fajne: 13

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz