Wakacyjne Kadry i Dźwięki zainaugurowane

Wakacyjne Kadry i Dźwięki zainaugurowane

W sobotę 30 czerwca w Cieszynie ruszył 13. Festiwal Wakacyjne Kadry i Dźwięki.

Seanse filmowe pod gołym niebem odbywać będą się w wakacyjne weekendy aż do końca sierpnia. Za nami inauguracja festiwalu i pierwsza projekcja filmu niemego „Ponad Śnieg”, który obejrzeliśmy z muzyką wykonywaną na żywo przez Waldemara Rychłego (Kwartet Jorgi) z zespołem.

Wakacyjne Kadry i Dźwięki to łącznie 17 filmów wyświetlanych na dużym ekranie w trzech różnych blokach. W bloku Nowe Kino Polskie zobaczymy najlepsze polskie produkcje ostatnich lat. Nie zabraknie również polskiego kina retro z zasobów Kinoteki Narodowej. Kopie filmowych klasyków otrzymały drugie życie i zostały cyfrowo odnowione w ramach projektu Nitro, dzięki czemu możemy się cieszyć starym, dobrym kinem w najlepszej jakości! Ciekawostką są projekcje niemych filmów z muzyką wykonywaną na żywo przez zaproszonych artystów. Wśród muzyków WKiD2018 znaleźli się m.in. Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi), zespół Czerwie, projekt Lód 9, czy duet Piotr Budniak i Paweł Urbański.

Czytaj więcej: http://gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/wakacyjne-kadry-i-dzwieki-zainaugurowane

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz