„Cieszyńscy Żołnierze Niepodległości”

„Cieszyńscy Żołnierze Niepodległości”

Miejscowość: Cieszyn

Miejsce: Sala Sesyjna Ratusza w Cieszynie

Organizator: Książnica Cieszyńska

Wernisażom wystaw towarzyszyć będzie prezentacja albumu „Cieszyńscy Żołnierze Niepodległości”, która nastąpi w czwartek 18 października 2018 r. o godz. 16.00 w sali sesyjnej ratusza w Cieszynie. Starannie opracowany i atrakcyjny pod względem edytorskim album prezentuje sylwetki 25 pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego żołnierzy, oficerów i członków konspiracji, których heroizm i zasługi w walkach o niepodległość Polski w latach 1914–1947 są najwyższej próby i zapewniają im trwałe miejsce wśród najlepszych żołnierzy Rzeczpospolitej. Wydawnictwo jest jednak nie tylko wyrazem hołdu dla bohaterów, spośród których ciągle jeszcze wielu pozostaje w zapomnieniu, ale posiada także wymiar dokumentacyjny. Przynosi bowiem nowe ustalenia i zawiera reprodukcje nieznanych dotąd, a ważkich i interesujących dokumentów oraz fotografii. Nie bez znaczenia są także edukacyjne walory albumu.

Prezentowane w nim biografie unaocznić bowiem mogą, zwłaszcza młodszym generacjom, iż patriotyzm, służba ojczyźnie, bezinteresowne działanie dla dobra wspólnego, gotowość do poświęceń i honor, które to pojęcia wydają się współcześnie zdewaluowane, w rzeczywistości wypełnić można bardzo realnymi treściami.

Uczestnicy prezentacji będą mogli otrzymać egzemplarz albumu, który – podobnie jak pozostałe wydane w ramach projektu publikacje – kolportowany będzie bezpłatnie.

Wstęp wolny!

Zagłosuj!

16 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 14

Fajne: 12

Procent fajnych głosów: 85.714286%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 14.285714%

Dodaj komentarz