NARODOWE CZYTANIE W CIESZYNIE

NARODOWE CZYTANIE W CIESZYNIE

W dniu 9 września br. Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem kulturalnego przedsięwzięcia pod nazwą NARODOWE CZYTANIE W CIESZYNIE, przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji. Lekturą tegorocznej edycji NARODOWEGO CZYTANIA będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Uroczyste otwarcie wydarzenia odbędzie się o godzinie 10.00 przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ulicy Głębokiej 15. W programie znajdą się, m. in.: inscenizacje fragmentów powieści przygotowane przez młodzież pracującą pod opieką Joanny Litwin, występ taneczny i wokalny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, mały kiermasz ludowych smaków oraz wykład Katarzyny Słupczyńskiej pt. „Rody Korczyńskich i Bohatyrowiczów – ich wspólna historia”. Motywem przewodnim Narodowego Czytania w Cieszynie będzie tradycyjnie głośne czytanie przez samorządowców i mieszkańców fragmentów powieści „Nad Niemnem”.

Również 9 września, o godzinie 13.00 w siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (sala konferencyjna, II p.) odbędą się rodzinne warsztaty plecionkarskie pn. „Coś plotą”, które poprowadzi Stowarzyszenie Serfenta. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona! Bezpłatne wejściówki na warsztaty będzie można odebrać przed imprezą w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (parter).

Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu! Do słuchania…, oglądania…, a przede wszystkim do wspólnego, publicznego czytania fragmentów przepięknej powieści E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Na aktywnych uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki! Do zobaczenia!!!

Narodowe Czytanie w Cieszynie odbędzie się w ramach projektu „Nad Niemnem. Nad Olzą – happening czytelniczy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz