Zwierzęta igłą malowane

Post zbiorowy

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje w grudniu prace Anny i Jerzego Brudny. Miłośnicy haftu gobelinowego, od kilkudziesięciu lat parają się trudną i czasochłonną sztuką przenoszenia swoich wrażeń na kanwę. Początkowo do wykonania swoich prac wykorzystywali włóczkę, aktualnie mulinę DMC.

Po wielu trudnych godzinach pracy powstają niepowtarzalne obrazy, nasycone emocjami, pełne pozytywnej energii. – Tematyka grudniowej wystawy nie jest przypadkowa. W Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, może coś od nich usłyszmy- mówi Pani Anna.

Pani Anna Brudny rozpoczęła przygodę z haftem już w szkole podstawowej. Początkowo były to wyszywane poduszki, obrusy i serwetki. W pierwszych latach uprawiania swojego hobby korzystała ze wzorów niemieckich, aktualnie posiłkuje się tylko wzorami polskimi. Mąż Jerzy zainspirowany efektami rękodzieła swojej żony podjął się również trudnej sztuki haftu. Dzisiaj prezentuje na wystawie trzy obrazy koni.

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 7

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 42.857143%

Słabe: 4

Procent słabych głosów: 57.142857%

Dodaj swój wpis

Prześlij zdjęcie Wklej treść

To pole jest wymagane

Upuść tutaj pliki, aby je dodać

lub

Anuluj

Maksymalna wielkość dodawanych plików: 4 MB.

Pracujemy nad tym...

To pole jest wymagane

np.: "https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk" lub <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video..." Obecnie możesz wklejać filmy z YouTube, posty z Facebooka i Twittera, zdjęcia z Instagram oraz Tublr. Pracujemy nad możliwością wklejania także postów z Pinterest.

Pracujemy nad tym...

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz