Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!

Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!

W czwartek (29.09) w Uzdrowisku w Ustroniu odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono koncepcję jego rozbudowy. Budynki podobne do piramid, kompleks połączony z deptakiem wzdłuż Wisły. Architekci chcą rozpocząć budowę już w przyszłym roku!

Nowo wybudowane budynki mają być identyczne, do już powstałych piramid i powstaną w miejscu, w którym były pierwotnie planowane. Na ich dachach znajdować się będą wspólne, zielone tereny, a cały kompleks zostanie połączony ścieżkami i kolejką linową z deptakiem, ciągnącym się wzdłuż rzeki Wisły. Projekt został przygotowany przez dwóch architektów – Roberta Koniecznego oraz Macieja Franta.

– Pierwotne domy wczasowe mają doklejone balkony, my traktujemy piramidy jak skalne masywy, w których drążymy. W ten sposób we wgłębieniach powstaną obszerne loggie, dzięki czemu duże przeszklenia budynków zyskają potrzebne zacienienie i nie będą się przegrzewać latem. Z kolei od dołu zamierzamy mocno podciąć kubatury, aby zminimalizować ingerencję obiektów w zbocze — wyjaśnia Robert Konieczny.

Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń może zostać rozbudowane nawet o 6 nowych budynków. Dziś do American Heart of Poland należy Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia, Sanatorium Równica, 4 piramidy (Wilga, Narcyz, Rosomak i Kos) oraz większość działek inwestycyjnych wokół. W Uzdrowisku przebywa aktualnie 1650 osób (w tym 220 uchodźców z Ukrainy), objętych opieką, a w jeden dzień wykonuje się ok. 6 tysięcy medycznych procedur. Kiedy powstaną nowe budynki, możliwości całego już kompleksu będą dwa razy większe niż dotychczas.

 – W przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę dwóch nowych budynków. Szacujemy, że jeśli nie będzie problemów rynkowych, związanych m.in. z brakiem surowców, z czym coraz mocniej się borykamy, to za dwa i pół roku od dzisiaj wejdą do nich pierwsi pacjenci — zapowiada Adam Szlachta, prezes American Heart of Poland.

W związku z rozbudową kompleksu zaplanowano również modernizację obecnych budynków, która właśnie się rozpoczęła. Cały proces zakończy się w ciągu 8 lat.

REKLAMA Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks! REKLAMA Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 33.333333%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 66.666667%

REKLAMA

Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!
REKLAMA Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!
REKLAMA Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!

Dodaj komentarz