Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!

Znana jest koncepcja rozbudowy Uzdrowiska Ustroń! Zobacz, jak będzie wyglądał cały kompleks!

W czwartek (29.09) w Uzdrowisku w Ustroniu odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono koncepcję jego rozbudowy. Budynki podobne do piramid, kompleks połączony z deptakiem wzdłuż Wisły. Architekci chcą rozpocząć budowę już w przyszłym roku!

Nowo wybudowane budynki mają być identyczne, do już powstałych piramid i powstaną w miejscu, w którym były pierwotnie planowane. Na ich dachach znajdować się będą wspólne, zielone tereny, a cały kompleks zostanie połączony ścieżkami i kolejką linową z deptakiem, ciągnącym się wzdłuż rzeki Wisły. Projekt został przygotowany przez dwóch architektów – Roberta Koniecznego oraz Macieja Franta.

– Pierwotne domy wczasowe mają doklejone balkony, my traktujemy piramidy jak skalne masywy, w których drążymy. W ten sposób we wgłębieniach powstaną obszerne loggie, dzięki czemu duże przeszklenia budynków zyskają potrzebne zacienienie i nie będą się przegrzewać latem. Z kolei od dołu zamierzamy mocno podciąć kubatury, aby zminimalizować ingerencję obiektów w zbocze — wyjaśnia Robert Konieczny.

Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń może zostać rozbudowane nawet o 6 nowych budynków. Dziś do American Heart of Poland należy Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia, Sanatorium Równica, 4 piramidy (Wilga, Narcyz, Rosomak i Kos) oraz większość działek inwestycyjnych wokół. W Uzdrowisku przebywa aktualnie 1650 osób (w tym 220 uchodźców z Ukrainy), objętych opieką, a w jeden dzień wykonuje się ok. 6 tysięcy medycznych procedur. Kiedy powstaną nowe budynki, możliwości całego już kompleksu będą dwa razy większe niż dotychczas.

 – W przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę dwóch nowych budynków. Szacujemy, że jeśli nie będzie problemów rynkowych, związanych m.in. z brakiem surowców, z czym coraz mocniej się borykamy, to za dwa i pół roku od dzisiaj wejdą do nich pierwsi pacjenci — zapowiada Adam Szlachta, prezes American Heart of Poland.

W związku z rozbudową kompleksu zaplanowano również modernizację obecnych budynków, która właśnie się rozpoczęła. Cały proces zakończy się w ciągu 8 lat.

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 33.333333%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 66.666667%

Dodaj komentarz