Złodziej aut już w rękach Cieszyńskiej Policji! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Złodziej aut już w rękach Cieszyńskiej Policji! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Policjanci z wydziału prewencji oraz operacyjni cieszyńskiej komendy zatrzymali złodzieja aut, który skradł w Cieszynie co najmniej trzy pojazdy, warte łącznie ponad 60 tysięcy złotych.

Złodziejem okazał się 32-letni mieszkaniec Czech. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali 32-latka z Republiki Czeskiej, który przyznał się do kradzieży trzech pojazdów z terenu Cieszyna. Do kradzieży tych doszło w maju tego roku. 32-latek obserwował posesje na terenie Cieszyna i wybierał te najsłabiej zabezpieczone, albo wręcz zachęcające do skorzystania z „okazji”. I tak jednej nocy z otwartego garażu odjechał niezabezpieczonym motocyklem wartym 8 tys. zł. Kilka dni później zauważył na terenie posesji otwartą skodę, która pozostawiona była z kluczykami i dokumentami. Złodziej i tym razem skorzystał z „okazji”, odjeżdżając samochodem wartym 7 tys. zł. Kilkanaście dni później złodziej skradł już warte ponad 48 tys. zł mitsubishi. W niezamkniętym samochodzie znajdowały się różne przedmioty: klucze, dokumenty, pieniądze… Przestępca wpadł w ręce cieszyńskich policjantów na gorącym uczynku w trakcie kolejnej kradzieży. Dwa, spośród trzech pojazdów, zostały już odnalezione. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Wcześniej był już karany za kradzieże i włamania. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Przestrzegamy właścicieli pojazdów przed pozostawianiem otwartych samochodów, czy zostawianiem w nich wartościowych przedmiotów „na widoku”. Zabranie kluczyków, dokumentów, torebki, czy sprzętu elektronicznego z samochodu oraz zamknięcie go, nawet na terenie posesji, zajmuje chwilę, a często uchroni nas przed złodziejem.

Złodziej aut już w rękach Cieszyńskiej Policji! [ZOBACZ ZDJĘCIA]Złodziej aut już w rękach Cieszyńskiej Policji! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Źródło: http://www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/234868,Zlodziej-aut-w-rekach-cieszynskich-policjantow.html

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!